zdjecie 8142
zdjecie 8142
2019-07-30T10:42:16+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Tak w Ostrowi Mazowieckiej świętowano 100. rocznicę powstania Policji Państwowej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiejfot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
REKLAMA
2
0
0

W piątek, 26 lipca w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. W uroczystościach uczestniczył m.in. funkcjonariusze ostrowskiej KPP, pracownicy cywilni, samorządowcy, parlamentarzyści oraz zaproszeni goście, wśród których był m.in. minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed obeliskiem i tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych przez NKWD w Miednoje i Charkowie które znajdują się obok siedziby ostrowskich policjantów. Kwiaty złożyli komendant powiatowy policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Mirosław Olszewski wraz z I zastępcą mł. insp. Mariuszem Okulusem, minister cyfryzacji Marek Zagórski, senator Robert Mamątow oraz przedstawiciele lokalnego samorządu z starostą Zbigniewem Chrupkiem na czele oraz przedstawiciele Wojska Polskiego i instytucji na co dzień współpracujących z ostrowskimi funkcjonariuszami.

Następnie uczestnicy obchodów udali się do Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza gdzie odbyła się uroczysta Msza Św celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. dr. Janusza Stepnowskiego Biskupa Diecezji Łomżyńskiej. Po mszy odbył się uroczysty apel, podczas policjantki i policjanci otrzymali z rąk komendanta podinsp. Mirosława Olszewskiego akty mianowań na wyższe stopnie służbowe.

Na stopień komisarza mianowano 3 policjantów i 1 policjantkę, aspiranta sztabowego - 2 funkcjonariuszy, starszego aspiranta - 3 policjantów, aspiranta - 3 funkcjonariuszy, młodszego aspiranta - 6 policjantów i 1 policjantka, sierżanta sztabowego - 5 funkcjonariuszy i 2 policjantki, starszego sierżanta - 3 policjantów i 1 policjantka, sierżanta - 4 funkcjonariuszy i 1 funkcjonariuszka, starszego posterunkowego - 6 policjantów i 2 policjantki.

Z okazji obchodów Kapituła Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji postanowiła nadać Medal 100-lecia powstania Policji Państwowej komendantowi powiatowemu policji podinsp. Mirosławowi Olszewskiemu, Bożennie Nowackiej i Annie Parys- pracownikom cywilnym ostrowskiej komendy oraz asp. szt. Markowi Brzuskiemu - Przewodniczącemu NSZZ Policjantów w Ostrowi Mazowieckiej. Medal wręczyła Anna Kwasiborska przewodnicząca wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji w Radomiu wraz z przewodniczącą Zarządu Terenowego NSZZ Pracowników Policji w Ostrowi Mazowieckiej Bożeną Michalik.

Za długoletni staż związkowy oraz osobiste zaangażowanie i aktywność na rzecz związku Medalem - Krzyżem Niepodległości klasy I odznaczono w sumie 3 funkcjonariuszy. Dodatkowo 24 osoby - funkcjonariusze i funkcjonariuszki otrzymali Złote i Brązowe Odznaki Honorowe NSZZ Policjantów za długoletni staż związkowy. Odznaczenia wręczyli przewodniczący Związku asp. szt. Marek Brzuski wraz z w-ce przewodniczącym asp. Markiem Kaczmarczykiem.

Podczas uroczystości komendant powiatowy policji podinsp. Mirosław Olszewski podziękował Bożennie Nowackiej, która odchodzi na emeryturę, za 31 lat sumiennej i wzorowej pracy w ostrowskiej komendzie.

Na zakończenie uhonorowano mł. asp. Dianę Pardę - Błaszczak zdobywczynię tytułu Policjantki 2019 oraz sierż. szt. Łukasza Kulisia - Policjanta 2019. Laureaci odebrali gratulacje z rąk komendanta podinsp. Mirosława Olszewskiego oraz starosty Zbigniewa Chrupka.

Komendant powiatowy policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Mirosław Olszewski podziękował policjantkom i policjantom za codzienne zaangażowanie podczas pełnionej służby ponadto przekazał gratulacje awansowanym i odznaczonym podczas uroczystości.

Wspólne zdjęcie awansowanych funkcjonariusz oraz zaproszonych gości zakończyło uroczysty apel.

Następnie goście mieli okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich dotyczącą historii funkcjonariuszy Policji Państwowej z terenu obecnego powiatu ostrowskiego. Dla najmłodszych zorganizowano piknik, na który zaproszono zaprzyjaźnione służby oraz instytucje. Osoby odwiedzające stoisko policyjne miały okazję wsiąść za kierownicę radiowozu, obejrzeć broń będącą na wyposażeniu ostrowskich funkcjonariuszy. Ponadto przygotowano balony, opaski i smycze z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Zaprzyjaźnione służby tj. funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowi Mazowieckiej przygotowali pokaz ratownictwa drogowego, który zakładał wydobycie osoby poszkodowanej z auta, które uległo wypadkowi, natomiast Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Nadzieja zaprezentowała pokaz pierwszej pomocy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×