zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2018-05-10T18:11:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Te wystąpienia posła Łukasza Rzepeckiego przejdą do historii [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
3
4
3

Trwa pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw. - PiS chce podnieść ceny paliwa o 10 gr na litrze. Rządzący za wszelką cenę chcą wyciągnąć z kieszeni Obywateli 2,5 mld rocznie - taki wpis kilka dni temu pojawił się na Twitterze Łukasza Rzepeckiego. Młody poseł zaciekle walczy o zablokowanie ustawy.

- To jest powrót do tego, co chcieliście zrobić w lipcu ubiegłego roku. Wtedy tylko dzięki opinii publicznej udało się tę ustawę zablokować. Chciałbym zaapelować do posłów PiS: nie lękajcie się, zróbcie coś dobrego dla opinii publicznej. Przecież to w programie wyborczym mieliście zapisane, to, że nie będziecie za podwyżkami cen paliw! A co dziś mamy? Mamy złą zmianę, a nie dobrą. Polska wymaga odpowiedzialnych, dobrych reform, a nie uderzających po kieszeni obywateli - mówił Rzepecki.Jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości wypomniał wiek najmłodszemu posłowi RP (Łukasz Rzepecki ma 26 lat - przyp. red.). To spotkało się z ostrą ripostą polityka, który dostał się do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, a następnie został usunięty z PiS i przystąpił do klubu Kukiz'15.

- Dlaczego pan dyskryminuje osoby młode? Jestem tak samo wybrany posłem, jak pan. Czy osoby młode to są osoby głupsze wobec pana? Niech pan odpowie, bo pan atakuje mnie za wiek. W tym Sejmie jest bardzo dużo osób młodych. Jeżeli pan tego nie rozumie, to nie wiem czy przez to, że jest pan tu trzecią kadencję i pan tu obrósł w tych ławach poselskich. Pan nie rozumie tego co się dzieje w normalnym życiu, a nie poselskim? Jeżeli już jest ktoś powyżej dwóch kadencji w Sejmie, to może powinien sobie odpuścić? - grzmiał Rzepecki.Dziś poseł Łukasz Rzepecki postanowił wyjaśnić obywatelom i posłom, jak wyglądają obecnie ceny paliw. Na mównicy pojawił się z ogromnym kanistrem, na którym napisane było, z czego składa się cena benzyny. Pełniący funkcję marszałka Ryszard Terlecki wyłączył jednak mikrofon młodemu parlamentarzyście.

Łukasz Rzepecki urodził się 5 września 1992 roku w Zgierzu. Jest najmłodszym parlamentarzystą VIII kadencji. Do Sejmu wszedł z list Prawa i Sprawiedliwości, lecz wielokrotnie głosował inaczej niż przewidywała dyscyplina partyjna, do tego stwierdził, że Jarosław Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę. Obecnie jest członkiem klubu poselskiego Kukiz'15.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×