2015-06-16T10:53:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

TEDx w Ostrołęce: Oni znają sposób na sukces w swojej dziedzinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Pierwsza konferencja TEDx w Ostrołęce/ fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
15 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się międzynarodowa konferencja, poświęcona osiągnięciom współczesnej technologii, rozrywki i projektowania. To znana na świecie formuła, która zakłada dzielenie się doświadczeniami. Na scenie zaprezentowali się m.in. Ewa Mielnicka - Miss Polski 2014, Witold Kuczyński czy Teo Bondolfi.

- Bądź widoczny w 4d – to przesłanie TEDx Ostrołęka. Jest to pierwsza tego typu konferencja w naszym mieście. Promujemy idee dzielenia się wiedzą, umiejętnościami, ideami i pomysłami. Pomysłami, które mogą zmieniać świat. Każdy pokaże taki swój wewnętrzny, czwarty wymiar – powiedział nam Kazimierz Łoniewski, organizator konferencji TEDx Ostrołęka.

TED odbywa się dwa razy do roku. Wszystko zaczęło się od spostrzeżenia, że światy technologii, rozrywki i designu przenikają się, ale ludzie zajmujący się tymi dziedzinami, nie rozmawiają ze sobą. Wymyślono więc tę konferencję, aby mieli okazję się spotkać. Każdemu dano maksymalnie 18 minut na opowiedzenie o idei, którą chciałby się podzielić.

TED działa dziś na wielu płaszczyznach: jest strona internetowa, konferencje, nagroda TED prize… Hasłem przewodnim TED jest „idee warte rozpowszechniania”. Oznacza to, że prelegenci dzielą się ze słuchaczami swoimi osiągnięciami i pomysłami.

TEDx jest cyklem lokalnych konferencji organizowanych przez entuzjastów formuły TED na całym świecie. „X” oznacza w tym wypadku niezależny. Wyobraź sobie dzień pełen wspaniałych mówców, skłaniających do refleksji filmów wideo i oszałamiających rozmów. Wydarzenie TEDx jest właśnie takim niezwykłym spotkaniem w twojej społeczności, spotkaniem, które wyzwala nowe pomysły, spotkaniem, które inspiruje i informuje. Ostrołęckie wydarzenie będzie jedną z cyklu takich imprez a „x” w jej nazwie oznacza niezależnie organizowane spotkanie na licencji TED.

Występujących w czasie TED obowiązuje tylko jedna, zasadnicza reguła: przemówienia nie mogą trwać dłużej niż 18 minut. Tyle czasu referenci mają na przekazanie słuchaczom informacji o swoich inspiracjach, osiągnięciach i refleksjach. Poza tym, wskazane jest, by zaczęły się zgodnie z zasadą Hitchcocka, tj od „trzęsienia ziemi”. W wypadku TED, oznacza to, że na początku musi znaleźć się coś, co od razu przykuwa uwagę. Mile widziane jest też wplatanie w wykład anegdot i innych elementów humorystycznych.

W TEDx Ostrołęka zaprezentowali się m.in. aktualna Miss Polski – Ewa Mielnicka, Teo Bondolfi, Kamil Dunowski, Izabela Piątak, Witold Kuczyński czy Michał Łoniewski.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1