2015-06-16T10:53:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

TEDx w Ostrołęce: Oni znają sposób na sukces w swojej dziedzinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Pierwsza konferencja TEDx w Ostrołęce/ fot. eOstrołęka.plPierwsza konferencja TEDx w Ostrołęce/ fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

15 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się międzynarodowa konferencja, poświęcona osiągnięciom współczesnej technologii, rozrywki i projektowania. To znana na świecie formuła, która zakłada dzielenie się doświadczeniami. Na scenie zaprezentowali się m.in. Ewa Mielnicka - Miss Polski 2014, Witold Kuczyński czy Teo Bondolfi.

- Bądź widoczny w 4d – to przesłanie TEDx Ostrołęka. Jest to pierwsza tego typu konferencja w naszym mieście. Promujemy idee dzielenia się wiedzą, umiejętnościami, ideami i pomysłami. Pomysłami, które mogą zmieniać świat. Każdy pokaże taki swój wewnętrzny, czwarty wymiar – powiedział nam Kazimierz Łoniewski, organizator konferencji TEDx Ostrołęka.

TED odbywa się dwa razy do roku. Wszystko zaczęło się od spostrzeżenia, że światy technologii, rozrywki i designu przenikają się, ale ludzie zajmujący się tymi dziedzinami, nie rozmawiają ze sobą. Wymyślono więc tę konferencję, aby mieli okazję się spotkać. Każdemu dano maksymalnie 18 minut na opowiedzenie o idei, którą chciałby się podzielić.

TED działa dziś na wielu płaszczyznach: jest strona internetowa, konferencje, nagroda TED prize… Hasłem przewodnim TED jest „idee warte rozpowszechniania”. Oznacza to, że prelegenci dzielą się ze słuchaczami swoimi osiągnięciami i pomysłami.

TEDx jest cyklem lokalnych konferencji organizowanych przez entuzjastów formuły TED na całym świecie. „X” oznacza w tym wypadku niezależny. Wyobraź sobie dzień pełen wspaniałych mówców, skłaniających do refleksji filmów wideo i oszałamiających rozmów. Wydarzenie TEDx jest właśnie takim niezwykłym spotkaniem w twojej społeczności, spotkaniem, które wyzwala nowe pomysły, spotkaniem, które inspiruje i informuje. Ostrołęckie wydarzenie będzie jedną z cyklu takich imprez a „x” w jej nazwie oznacza niezależnie organizowane spotkanie na licencji TED.

Występujących w czasie TED obowiązuje tylko jedna, zasadnicza reguła: przemówienia nie mogą trwać dłużej niż 18 minut. Tyle czasu referenci mają na przekazanie słuchaczom informacji o swoich inspiracjach, osiągnięciach i refleksjach. Poza tym, wskazane jest, by zaczęły się zgodnie z zasadą Hitchcocka, tj od „trzęsienia ziemi”. W wypadku TED, oznacza to, że na początku musi znaleźć się coś, co od razu przykuwa uwagę. Mile widziane jest też wplatanie w wykład anegdot i innych elementów humorystycznych.

W TEDx Ostrołęka zaprezentowali się m.in. aktualna Miss Polski – Ewa Mielnicka, Teo Bondolfi, Kamil Dunowski, Izabela Piątak, Witold Kuczyński czy Michał Łoniewski.

REKLAMA
Zobacz również
Zobacz również
TEDx w Ostrołęce

TEDx w Ostrołęce

Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×