Remont chodnika, budowa ścieżki rowerowej i oświetlenia - to prośba, jaką skierował do prezydenta Ostrołęki radny Piotr Bojarski. Poprosili go o to mieszkańcy osiedla Centrum.
- Zwracam się z prośbą o remont chodnika przy al. Jana Pawła II wraz z budową ścieżki rowerowej i oświetlenia. Z taką prośbą zwrócili się do mnie mieszkańcy Osiedla Centrum. Budowa chodnika i oświetlenia poprawi widoczność i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów przemieszczających się po chodniku przy tej ulicy - napisał radny.
Odpowiedzi na interpelację udzieliła wiceprezydent miasta Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz. "Zostało zlecone opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg dla rowerów, dróg dla pieszych oraz budowę oświetlenia ulicznego wzdłuż Al. Jana Pawła II w Ostrołęce" - podkreśliła zastępca prezydenta, dodając:
Wykonana została dokumentacja projektowa na budowę dróg dla rowerów dróg dla pieszych oraz budowę oświetlenia ulicznego wzdłuż Al. Jana Pawła II, która został podzielona na trzy etapy: I etap — odcinek długości ok. 900 mb (od ronda im. Zbawiciela Świata do ronda im. Honorowych Dawców Krwi), II etap — odcinek długości ok. 720 mb (od zjazdu na działkę nr 60647/2 do ulicy Kaczyńskiej). Na etap I i II zostało uzyskane zgłoszenie robót budowlanych. Natomiast III etapu dokumentacji, obejmuje odcinek Alei Jana Pawła II długości ok. 880 mb (od ronda im. Honorowych Dawców Krwi do zjazdu na działkę nr 60647/2) i w trakcie realizacji, a termin ukończenia przewiduje się na dzień 30.06.2025r.
- Ogłoszenie przetargu, planowane jest w najbliższym czasie, a po jego rozstrzygnięciu, niezwłocznie przystąpimy do realizacji zadania - wskazała wiceprezydent.