eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Tegoroczna edycja Warsztatów Etnograficznych Ginące Zawody dobiegła końca [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5193
fot. UG w Kadzidlefot. UG w Kadzidle
REKLAMA
zdjecie 5193
16. warsztaty etnograficzne Ginące Zawody za nami. Warsztaty, których hasło w tym roku brzmiało "Robźëm masło, fáférnuchy, psecëm chlébek jï pëmpuchy", zakończyły się 3 czerwca.

16. edycja warsztatów etnograficznych Ginące Zawody odbywała się w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Przez trzy dni można było poznać tajniki sztuki ludowej. Spróbować swoich sił w robieniu wycinanek, kwiatów, rzeźbieniu, a także skosztować świeżo pieczonego chleba, zrobionego własnoręcznie masła i smacznych kurpiowskich placków pempuchów.

XVI Warsztaty etnograficzne „Ginące zawody” skierowane są tak, jak co roku głównie do dzieci i młodzieży, ale także nauczycieli wszystkich typów szkół oraz przedszkoli z terenu powiatu ostrołęckiego oraz powiatów ościennych. Dla najmłodszych odbył się dodatkowo konkurs plastyczny, w którym nagrodą główną był rower ufundowany przez Prezes SAK.

Do dyspozycji uczestników było ponad 30 warsztatów twórców i artystów ludowych.

Kalendarz imprez
luty 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5  6 dk7 dk8
dk9  10  11 dk12  13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20  21 dk22
dk23  24  25  26  27 dk28  1
×