eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tegoroczni absolwenci podstawówek rozpoczęli egzaminacyjny maraton [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 3449

14 maja, o godzinie 9:00, rozpoczął się tegoroczny egzamin ósmoklasisty. Ponad 214 tysięcy uczniów z całej Polski stanęło przed pierwszym wyzwaniem – egzaminem z języka polskiego.

Emocje i skupienie

Mimo stresu i lekkiego zdenerwowania, na twarzach uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 im. św. Jana Pawła II w Ostrołęce widać było przede wszystkim skupienie i determinację. Do egzaminu solidnie przygotowywali się przez ostatnie miesiące, korzystając z dodatkowych zajęć lekcyjnych, konsultacji z nauczycielami i materiałów dostępnych online.

Egzamin z języka polskiego

Tegoroczny egzamin z języka polskiego składa się z dwóch części:

część A – obejmowała zadania sprawdzających rozumienie tekstu i znajomość lektur obowiązkowych,

część B – polegała na napisaniu wypracowania na jeden z trzech tematów związanych z literaturą lub życiem codziennym.

Czas na kolejne wyzwania

Już jutro uczniowie zmierzą się z egzaminem z matematyki, a w czwartek – z języka obcego nowożytnego. Egzamin ósmoklasisty nie jest obowiązkowy, ale jego wyniki są ważne m.in. przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Czekamy na wyniki

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Miejmy nadzieję, że dla wszystkich uczniów będą one powodem do dumy i satysfakcji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×