eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Telewizja Trwam w Przytułach Starych. Poseł Grabowski i radny Żukowski mówili, dlaczego manifestują [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

Telewizja Trwam przygotowała program z Przytuł Starych, gdzie wczoraj odbył się kolejny wiec poparcia dla osadzonego w tym więzieniu polityka Prawa i Sprawiedliwości Macieja Wąsika. W programie wypowiadali się m.in. poseł ziemi ostrołęckiej Marcin Grabowski, jak również miejski radny z Ostrołęki Ryszard Żukowski.

W Przytułach Starych odbyła się wczoraj kolejna manifestacja poparcia dla Macieja Wąsika - polityka PiS, który został skazany na dwa lata więzienia w tzw. aferze gruntowej. Po tym, jak przewieziono go do podostrołęckiego więzienia, rozpoczęły się wiece poparcia dla byłego wiceszefa MSWiA. Demonstrujący domagają się uwolnienia Wąsika oraz Mariusza Kamińskiego (przebywa w Radomiu) z więzienia, twierdząc, że został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę w 2015 r.

Wczoraj swój program spod Zakładu Karnego w Przytułach Starych nagrała Telewizja Trwam. Wśród wypowiadających się był poseł PiS Marcin Grabowski. Polityk z Ostrołęki przypomniał, że demonstrujący zbierają się już od kilku dni o godz. 18:00 przed więzieniem.

- Przybywa tych osób, zjeżdżają się z różnych zakątków Polski. Tak jak tu jesteśmy, dodajemy otuchy także małżonce, która tu jest, przyjeżdża, żeby być razem z mężem. Ogromne słowa uznania za to, że tu jesteście i wspieramy rodzinę pana ministra Wąsika, który walczył z korupcją w Polsce - powiedział Grabowski. I dodał: - Będziemy się spotykać na okrągło!

Wypowiedział się też Ryszard Żukowski. To miejski radny z Ostrołęki, który w niedzielę odczytał w kościele św. Antoniego modlitwę w intencji "więźniów politycznych w naszym kraju w XXI wieku", wymieniając nazwiska Kamińskiego i Wąsika. Tym razem, mówił, dlaczego protestuje przed więzieniem. - W tej sytuacji co się dzieje w naszym kraju, to jest niemożliwe, żeby siedzieć w domu - stwierdził.

"Uważamy, że oni są niewinnie skazani i tam za tymi kratami muszą cierpieć, a razem z nimi rodziny. Jestem pedagogiem, nauczycielem, wychowawcą, uczę uczniów i patrząc na konstytucję, na jej zapisy, po prostu rozmija się z rzeczywistością. Tam zapisane są artykuły odpowiednie dotyczące wspomnianego prawa łaski, prezydent ma taką proregatywę i mógł to zastosować, tam nie zapisane jest w jakim czasie!" - dodał radny Żukowski.

Jak zaznaczył Żukowski, "to jest po prostu skandal, dlatego tu jestem i będę dlatego, że mam bardzo dużo różnych obowiązków". Wspomniał również, że był na Proteście Wolnych Polaków w Warszawie.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×