eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

To był jeden z najsłynniejszych telefonów do Radia Maryja. Dzwonił Paweł spod Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 7618
REKLAMA

Ten telefon do katolickiej rozgłośni przeszedł do historii. Pan Paweł spod Ostrołęki niespodziewanie zapytał o... pościel z logo znanego klubu piłkarskiego.

Rozmowy Niedokończone to program publicystyczny emitowany w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Program cieszy się dużą popularnością wśród słuchaczy i widzów. Parę lat temu jeden z najsłynniejszych telefonów w historii programu wykonał... Paweł spod Ostrołęki.

- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica - powiedział.

- Teraz i zawsze - odpowiedział prowadzący.

Paweł postanowił zapytać o... Manchester United. Dokładnie tak!

Chciałem się zapytać, a propos znaków satanistycznych. Swego czasu kupiłem taką pościel dla dzieci, drużyny Manchester United i popularnie nazywa się to "Czerwone Diabły". Nie myślałem o tym, kupując to. Dzieci spały w tej pościeli. W swoim logo mają takiego diabła, lwa, nie wiem jak to nazwać. Po którymś z programów pana Wojtka Cejrowskiego, przypomnieliśmy sobie z żoną, że ta pościel dla dzieci jest z "Czerwonymi Diabłami". Ona mówi do mnie: słuchaj, chyba trzeba tę pościel wyrzucić, bo sama nazwa "Czerwone Diabły" - diabeł to coś niedobrego. Z drugiej strony, ja mówię: chyba przesadza, taka nazwa może taka śmieszna, ale nie ma w tym nic złego. Sami nie wiedzieliśmy jak do tego podejść, czy traktować to poważnie.

Ostatecznie, jak mówił pan Paweł, pościel została wyrzucona. - Z drugiej strony słucham Radia Maryja, są wiadomości sportowe i mówią, że "Czerwone Diabły" wygrały z tymi i z tymi. Panowie też używają określenia tej drużyny. Nie ma w tym nic złego czy jest coś w tym złego. Nie wiem, czy dobrze zrobiliśmy, wyrzucając tę pościel? - pytał.

Jaka była odpowiedź? - Mimo wszystko, oni nie powinni się tak nazywać. To nie jest dobry znak, a jeśli taką nazwę przyjęli, to lepiej się nimi nie interesować - stwierdził ks. prał. Marian Rajchel, egzorcysta. - Trzeba zachować ostrożność, z tym zespołem zerwać - dodał kapłan.

Ciekawe, co na to kibice Manchesteru United...

Źródło: Radio Maryja
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×