2020-09-18T19:29:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

To miała być zbrodnia doskonała. Wypadek drogowy okazał się zabójstwem

REKLAMA
REKLAMA
2
1
5

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko 25-letniemu Adrianowi C., 30-letniemu Piotrowi Ż. oraz 26-letniemu Szymonowi N. Dwaj pierwsi zostali oskarżeni o zabójstwo, z kolei ostatni - o utrudnianie prowadzenia śledztwa. Proces odbędzie się przed sądem w Ostrołęce.

Adrian C. i Piotr Ż. zostali oskarżeni o popełnienie zbrodni zabójstwa Błażeja C., której dokonali poprzez celowe uderzenie samochodem poruszającym się z nadmierną prędkością w ofiarę poruszającą się rowerem. Akt oskarżenia przeciwko mężczyznom został skierowany do Sądu Okręgowego w Ostrołęce II Wydział Karny. Oskarżenie zostało oparte na materiale dowodowym zgromadzonym w toku śledztwa, z którego wynika, że sprawcy bardzo szczegółowo zaplanowali zabójstwo Błażeja C.

Wypadek

24 lipca 2019 roku ok. godz. 9.30 policja w Makowie Mazowieckim została powiadomiona o wypadku drogowym, w którym nieznany wówczas sprawca potrącił Błażeja C. i zbiegł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony został przetransportowany do Szpitala w Makowie Mazowieckim. 3 sierpnia 2019 roku na skutek odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł. Początkowo śledztwo prowadzone było w kierunku wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W związku z wątpliwościami co do przyczyn i przebiegu wypadku drogowego, policja i prokuratura pojęła intensywne czynności operacyjno – śledcze.

Szokujące kulisy

O kulisach tej sprawy poinformowała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce:

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że w lipcu 2019r. Adrian C. i Piotr Ż. postanowili pozbawić życia Błażeja C., który był kuzynem Adriana C. i ustanowił go jedynym spadkobiercą swego pokaźnego majątku. Sprawcy potrzebowali środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej, zaś Adrian C. na pokrycie długów. Początkowo Piotr Ż. nakłaniał kolegę Szymona N., by ten pomógł mu w zabójstwie Błażeja C. Szymon N. odmówił. Wtedy Adrian C. i Piotr Ż. uznali, że sami zabiją Błażeja C. Realizując swój przestępczy zamiar postanowili, że zakupią samochód, którym celowo spowodują wypadek drogowy, tj. „przejadą” Błażeja C., a samochód porzucą w lesie. Samochód marki Audi kupili w Różanie na fałszywe dane osobowe „Jana Kowalskiego”, a podpis na umowie zakupu sfałszował Piotr Ż. Sprawcy ustalili, że Piotr Ż. będzie kierować samochodem i to on potrąci Błażeja C. W dniu 24 lipca 2019r. w godzinach porannych Piotr Ż. pojechał do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego i obserwował go. Błażej C. wsiadł na rower i wyjechał z posesji. Kiedy mężczyzna jechał drogą asfaltową, Piotr Ż. ruszył za nim. W pewnej chwili przyspieszył i uderzył Błażeja C. prawą stroną pojazdu w tył roweru. Na skutek zderzenia Błażej C. uderzył w przydrożne drzewo, a następnie wpadł do rowu. Kierowca Audi zbiegł z miejsca zdarzenia, w lesie porzucił samochód, który się zakopał. Zadzwonił do Adriana C., by przyjechał po niego. Wysłał mu tzw. pinezkę lokalizacyjną. Po upływie około pół godziny Adrian C. przyjechał i mężczyźni odjechali w kierunku Ostrołęki. Zamierzali przetransportować porzucony samochód Audi. Udali się do Szymona N. Przekazali mu informacje o całym zdarzeniu, że „już po wszystkim”. Szymon N. pomógł sprawcom zabójstwa, udał się w miejsce porzucenia Audi, które wskazał mu Piotr Ż. Sam nie odnalazł auta. Piotr Ż. razem z Szymonem N. pojechali razem, odnaleźli auto. Próby przetransportowania auta okazały się bezskuteczne. Mężczyźni chcąc zatrzeć ślady zabójstwa uszkodzili karoserię samochodu, wybili szyby oraz zabrali tablicę rejestracyjną, kołpaki i koło dojazdowe.

Akt oskarżenia

Adrian C. i Piotr Ż. zostali oskarżeni o zabójstwo Błażeja C., nadto Piotr Ż. o nakłanianie do zbrodni zabójstwa oraz sfałszowanie dokumentów, Szymon N. o utrudnianie prowadzenia śledztwa. Sprawcom zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności oraz pozbawienie praw publicznych, sprawcy utrudniania prowadzenia postępowania – kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przez cały okres trwania śledztwa wobec Adriana C. i Piotra Ż. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Asd, 21:42 18-09-2020,   100%
Dozywocie dla popa.prancow.
odpowiedz   •   oceń :  
~5588844, 21:57 18-09-2020,   0%
giganci  
odpowiedz   •   oceń :  
~ziom, 22:31 18-09-2020,   50%
pffff . Ostrolecka prokuratura. Jak oni wiekszosc spraw odrzucaja. Az serce pęka jak patrze co oni robią. Niech się wezmą za sprawya nie wszytsko umorzają, Śmiech na sali. Cały czas umorzenia. Miedzy innymi za pobicia , znęcania się nad innymi osobami, przemoc, itp  
odpowiedz   •   oceń :  
~klj, 20:49 19-09-2020,   0%
Trzeba zapoznać się  z aktami  sprawy , a dopiero wydawać opinie do Asd
odpowiedz   •   oceń :  
~oka, 14:53 20-09-2020,   100%
Z opisu prokuratora jasno wynika, a zapoznać się z aktami co najwyżej to mogą oskarżeni i ich pełnomocnicy. Jeżeli to prawda to dlaczego my podatnicy mamy ich utrzymywać. Za premedytację - czapa.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń