zdjecie 9799
zdjecie 9799
2020-11-21T11:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"To nie czas na takie rewolucje". Marszałek Mazowsza o decyzji dotyczącej Ostrołęki

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
3
2
16

Decyzję o przedłużeniu terminu zmian uznaję za rozsądną. To nie czas na takie rewolucje - napisał marszałek Mazowsza Adam Struzik w odniesieniu do informacji, że porzucono (na ten moment) plany likwidacji dyspozytorni karetek pogotowia w Ostrołęce.

O planach likwidacji dyspozytorni pogotowia w Ostrołęce mówiło się od wielu miesięcy. W takim przypadku karetki na naszych terenach wysyłałby dyspozytor z Siedlec. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestowali radni województwa mazowieckiego. Dało to skutek, bo w ostatnich dniach Mazowiecki Urząd Wojewódzki rozesłał do dyspozytorni, do Meditransów w Płocku i w Ostrołęce dokument, z którego wynika, że Narodowy Fundusz Zdrowia przedłuży finansowanie, a tym samym funkcjonowanie dyspozytorni na tym terenie.

Z tego rozwiązania cieszy się też marszałek województwa mazowieckiego.

- Likwidacja 2 z 5 rejonów operacyjnych stacji pogotowia na Mazowszu wywołałaby chaos i byłaby zagrożeniem dla mieszkańców.  Decyzję o przedłużeniu terminu zmian uznaję za rozsądną. Cieszę się, że nasze argumenty zostały przyjęte. To nie czas na takie rewolucje - napisał na Twitterze marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.W najnowszym komunikacie służb prasowych wojewody czytamy natomiast, że umowę przedłużono jedynie na trzy miesiące, a planów likwidacji dyspozytorni pogotowia w Ostrołęce nie porzucono (docelowo mają być trzy dyspozytornie na Mazowszu zamiast pięciu): "Przedłużenie umów z Dysponentami zespołów ratownictwa medycznego pozwoli przeprowadzić postępowania konkursowe i zatrudnić dyspozytorów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dyspozytorzy będą zatrudniani w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim – w dyspozytorni w Warszawie zatrudnienie znajdzie 75 dyspozytorów, w Radomiu 50, w Siedlcach 30. Przedłużenie terminu utworzenia dyspozytorni umożliwi prawidłowe dokonanie zmian organizacyjnych i prawnych oraz zapewnić stabilny dostęp do świadczeń ratownictwa medycznego".
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×