zdjecie 3111
zdjecie 3111
2018-09-06T10:36:58+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

To się ceni! Policjanci z Ostrołęki ruszyli na pomoc niepełnosprawnemu

REKLAMA
REKLAMA
1
0
3

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce udzielili pomocy niepełnosprawnemu mieszkańcowi miasta, który spadł z wózka inwalidzkiego w swoim mieszkaniu. Na szczęście ostrołęczanin leżąc na podłodze i nie mogąc się poruszać miał przy sobie telefon, z którego wezwał policjantów.

Każdej doby ostrołęccy policjanci przeprowadzają kilkadziesiąt interwencji. Większości są to interwencje domowe, dlatego nie podawane są one do publicznej wiadomości. W większości przypadków zgłaszające osoby znajdują się pod wpływem alkoholu. Mundurowi przyjeżdżając na miejsce zdarzenia nigdy nie wiedzą jaki będzie jego przebieg. Czasem z pozoru spokojna osoba w ułamku sekundy zamienia się w osobę niebezpieczną dlatego policjanci za każdym razem muszą być przygotowani na każdą ewentualność.

Jednak każda z interwencji ma jeden cel nieść pomoc osobom potrzebującym. W tym tygodniu jednak do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło niecodzienne zgłoszenie.

Mężczyzna po północy zgłosił, że jest osobą niepełnosprawną, spadł z wózka inwalidzkiego i potrzebuje pomocy. Mundurowi ruszyli natychmiast, w mieszkaniu na jednym z ostrołęckich osiedli zastali leżącego na ziemi 54-latka, a kilka metrów dalej stojący na końcu pokoju wózek inwalidzki. Poszkodowany próbował czołgając się dostać się do łóżka, lecz nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Policjanci pomogli mu położyć się do łóżka i udzielili niezbędnej pomocy. 54-latek nie potrzebował opieki lekarskiej.

- Mundurowi położyli obok mężczyzny telefon i poinformowali go, że w każdej chwili może zadzwonić z prośbą o pomoc. Zanim jednak policjanci odjechali podziękował im za udzieloną pomoc. To kolejne zdarzenie, które pokazuje, że policja jest służbą, która daje ogromną satysfakcję, m.in. z możliwości niesienia pomocy osobom potrzebującym, bez względu na porę dnia, lub nocy - wyjaśnia asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA
Więcej o: policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
×