eOstroleka.pl
Ostrołęka,

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu ostrołęckiego i oddaj swój głos. Instalacja holograficzna, warsztaty, biesiada czy budowa ścieżki pieszo-rowerowej to tylko część z 9 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w tym regionie. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca br.

W puli aż 174 projekty

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 9 z regionu ostrołęckiego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

To w rękach mieszkańców pozostaje decyzja, jak wykorzystać te 25 mln zł – zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc (klub KO).Zachęcam mieszkańców do oddania swojego głosu. Przejrzyjmy zgłoszone projekty i wybierzmy te, które uważamy za ciekawe i potrzebne. Dzięki temu wspólnie zadecydujemy co powstanie w naszym regionie.

9 projektów z regionu ostrołęckiego

W regionie ostrołęckim pozytywną ocenę otrzymało 9 projektów. Ich wartość to w sumie blisko 2,9 mln zł. Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska (klub PSL), wybór jest duży. – Zapraszamy do zapoznania się z projektami. Są to inicjatywy, które odpowiadają na potrzeby naszych mieszkańców. Aby je zrealizować, wystarczy oddać głos, do czego wszystkich mocno zachęcam.

Do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

 

1. „Toczymy, lepimy, wypalamy” – doposażenie pracowni terapii zajęciowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce (29 250 zł),
2. Przystanek Relacje 2.0” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu ostrołęckiego (150 000 zł),
3. Biesiada z Mazowszem (200 000 zł),
4. SPA – Strefa Pasji i Aktywności
(147 700 zł),
5. Bartnictwo z pokolenia na pokolenie – warsztaty i publikacja (138 500 zł),
6. Instalacja holograficzna w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (25 000 zł),
7. Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego (199 000 zł),
8. Zakup 2 ambulansów z wyposażeniem dla „Meditrans” Ostrołęka (1 000 000 zł),
9. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 627 (1 000 000 zł).

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród inicjatyw, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży.

– Trzymam kciuki za każdy projekt. Tutaj pełną inicjatywę przejmują mieszkańcy Mazowsza. Najpierw zgłaszają projekty, a potem decydują o tym, które z nich będą realizowane. Wykorzystajmy tę szansę i wybierzmy jeden projekt podregionalny i jeden ogólnowojewódzki i oddajmy swój głos – zachęca radny województwa mazowieckiego, Mirosław Augustyniak (klub PSL).

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na bom.mazovia.pl do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wszystkie projekty znajdują się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Artykuł sponsorowany.

 

Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×