2018-05-24T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Torcik małżeński” według Norberta i Joanny Dawidczyk [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
7
1
4

W Klubie przy Studziennej odbyło się autorskie spotkania z Norbertem i Joanną Dawidczyk autorami ciekawego poradnika dla par zatytułowanego „Torcik małżeński”.

Norbert i Joanna Dawidczyk, prowadzący na co dzień poradnię małżeńską, wydali drugą już książkę będącą swoistym przewodnikiem, z którym zapoznać powinna się każda rodzina – nie tylko ta, borykająca się z problemami wynikającymi z rutyny dnia codziennego, ale też ci małżonkowie – a może zwłaszcza ci, którzy twierdzą, że ich rodzin żadne problemy i waśnie nie dotykają.

Czym jest „Torcik małżeński”? Według autorów jest to kontynuacja wcześniej rozpoczętego projektu – książki zatytułowanej „Bigos małżeński”.

- Oba wydawnictwa są pewnym wyrazem naszej przygody z małżeństwami, troski i zaangażowania na rzecz małżeństw. Dziś można powiedzieć, że pierwsza książka była wstępem, bo poruszała tematykę komunikacji, natomiast w „Torciku” idziemy troszkę dalej i szerzej. Podejmujemy temat różnorodności, relacji, wpływu przeszłości na nasze dzisiaj, relacji z teściami, seksualności – mówi Norbert Dawidczyk.

- Mówimy o tym, co powoduje, że według nas można być szczęśliwym w małżeństwie. Wychodzimy w ogóle z założenia, że we współczesnym małżeństwie można być szczęśliwym. Ale, żeby być szczęśliwym, trzeba nad tym trochę popracować, przebrnąć przez różne warstwy małżeńskiej rzeczywistości. Warstwy, które się ze sobą łączą, tak jak w torcie. Stąd też tytuł książki - „Torcik małżeński” - bo każda warstwa życia małżeńskiego jest ważna, interesująca, może być słodka ale może być też tajemnicza, bo w zasadzie jak patrzymy zewnętrznie na torcik, to nie wiemy jaki on będzie w środku, czy będzie dobry czy niedobry, czy będzie nam jego nadzienie odpowiadało czy nie – dodaje Joanna Dawidczyk.

„Torcik małżeński” jest mini poradnikiem, w którym autorzy zachęcają czytelników do wykonywania ćwiczeń wspomagających osiągnięcie szczęścia w małżeństwie.

- Jednym z takich ćwiczeń jest test w rozdziale dotyczącym rodziców i teściów sprawdzający czy odcięliśmy już pępowinę. Udzielamy także porad na jakie tematy rozmawiać w związku z seksualnością małżeńską. Są to nasze spostrzeżenia dotyczące tego jak w małżeństwie funkcjonować – dodaje Joanna Dawidczyk.

Książka jest do nabycia za pośrednictwem internetowej strony Płockiego Instytutu Wydawniczego, bezpośrednio u autorów a w przyszłości także w ostrołęckich księgarniach.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×