eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Tour deReferendum w Ostrołęce. Zachęcali do głosowania w referendum 15 października [ZDJĘCIA]

Ostrołęka znalazła się na mapie akcji Tour deReferendum organizowanej przez Fundację Klubów Gazety Polskiej. W środę 4 października działacze fundacji wręczali mieszkańcom Ostrołęki materiały informacyjne dotyczące referendum ogólnokrajowego, jakie odbędzie się już 15 października - tego samego dnia, co wybory parlamentarne.

Fundacja Klubów Gazety Polskiej rozpoczęła wielką akcję promującą referendum. Miasteczko pro-referendalne zajeżdża do kolejnych miast w Polsce - przechodnie częstowani są kawą, otrzymują materiały dotyczące referendum, a także biało-czerwone chorągiewki. Są zachęcani do tego, by 15 października wziąć udział w referendum, które jest esencją demokracji bezpośredniej. "Głosujesz Decydujesz" - to hasło, jakie można znaleźć na pojazdach Tour deReferendum.

Do Ostrołęki przyjechał m.in. pojazd z dużym ekranem, na którym wyświetlano materiały, w których eksperci wyjaśniali wszelkie kwestie związane ze zbliżającym się głosowaniem w referendum.

Mieszkańcy przechodzący ulicą Fieldorfa Nila w Ostrołęce mogli dowiedzieć się więcej o głosowaniu w referendum 15 października. Zachodzili na kawę i dyskutowali o kwestiach, w których będą mogli decydować już za kilkanaście dni. Działaczom Fundacji towarzyszył kierownik ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski.

- Akcja Fundacji Klubów Gazety Polskiej "Tour deReferendum" jest niezwykle potrzebna i cieszę się, że dotarła do Ostrołęki. Mam nadzieję, że skutecznie zachęciliśmy mieszkańców naszego miasta do głosowania w referendum, co przełoży się na frekwencję 15 października - powiedział.

W referendum 15 października zadane zostaną cztery pytania, na które Polacy mogą odpowiedzieć „TAK” lub „NIE”:

  • Pytanie 1: Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
  • Pytanie 2: Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
  • Pytanie 3: Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
  • Pytanie 4: Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×