eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Tragedia w Dylewie! Zwłoki mężczyzny w domu przy Dworskiej [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2109
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Tragedia w Dylewie przy ulicy Dworskiej. W jednym z domów znaleziono zwłoki mężczyzny. Możliwe, że doszło do zaczadzenia.

Makabrycznego odkrycia w domu przy ul. Dworskiej w Dylewie dokonał sąsiad denata. W budynku panowało duże zadymienie. Niewykluczone, że mężczyzna zmarł w wyniku zaczadzenia.

Zgłoszenie dotyczące zadymienia otrzymaliśmy od sąsiada samotnie mieszkającego mężczyzny w wieku powyżej 60 lat. Senior leżał nieprzytomny w jednym z pomieszczeń, nie dawał oznak życia. Ewakuowaliśmy mężczyznę na zewnątrz i przystąpiliśmy do akcji reanimacyjnej. Niestety mimo wysiłków strażaków i ratowników medycznych życia mężczyzny nie udało się uratować.

 

- Informuje brygadier Robert Chodkowski, zastępca komendanta miejskiego PSP w Ostrołęce.

Prawdopodobną przyczyną zgonu seniora było zatrucie dymem lub czadem. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające z udziałem policji i prokuratora.

Pożar sadzy w przewodzie kominowym jest poważnym zagrożeniem, które może doprowadzić do pożaru budynku. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy pamiętać o następujących zasadach:

Nie spalaj w piecu żadnych odpadów. Dotyczy to zarówno odpadów organicznych, takich jak papier, drewno, liście, jak i odpadów nieorganicznych, takich jak plastik, gumy, materiały budowlane. Spalanie tych materiałów może doprowadzić do wydzielania się szkodliwych substancji, a także do osadzania się sadzy w przewodzie kominowym.

Regularnie czyść przewód kominowy. Częstotliwość czyszczenia zależy od rodzaju stosowanego paliwa. W przypadku kotłów na węgiel lub drewno, przewód kominowy należy czyścić co najmniej raz na 3 miesiące. W przypadku kotłów na gaz, czyszczenie można przeprowadzać raz na rok.

Przeprowadzaj przegląd stanu technicznego przewodu kominowego. Przegląd powinien być przeprowadzany przez kominiarza nie rzadziej niż co 3 lata. Kominiarz sprawdzi stan techniczny komina i w razie potrzeby zaleci jego naprawę lub wymianę.

W przypadku zauważenia objawów pożaru sadzy, takich jak:

  • ciemny dym wydobywający się z komina,
  • głośny szum dochodzący z komina,
  • iskry wydobywające się z komina,
  • zapach spalenizny,

należy niezwłocznie wezwać straż pożarną.

 

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×