zdjecie 7501
zdjecie 7501
zdjecie 7501
2015-11-30T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tragiczne statystyki z lokalnych dróg: Dwa razy więcej ofiar śmiertelnych niż przed rokiem

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

18 ofiar śmiertelnych w ciągu zaledwie 11 miesięcy bieżącego roku – to dotychczasowy bilans dramatycznych wypadków na drogach w regionie. Miniony weekend to kolejne tragiczne w skutkach wypadki. Nie żyją dwie osoby.

Czarny weekend rozpoczął się już w piątek. Na trasie krajowej 53 (okolice miejscowości WACH),  w terenie niezabudowanym 31 letni kierujący bmw potrącił znajdującego się na jezdni mężczyznę. Niestety w wyniku zderzenia mieszkaniec naszego powiatu zmarł. W tym przypadku należy podkreślić, że pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Nie dał najmniejszych szans kierowcy na prawidłową reakcję, ale przede wszystkim nie dał szans sobie na przeżycie. To kolejne poważne zdarzenie z pieszym w ostatnich tygodniach.

Kolejny poważny wypadek miał miejsce kilka godzin później w Czarnowie. Tym razem kierujący hondą najechał na leżącego na jezdni mężczyznę oraz leżący obok niego rower. Pokrzywdzony mieszkaniec gminy Goworowo trafił do szpitala m.in. ze załamaną miednicą. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce w sobotę w Dębach. Zdecydowanie jest to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na drogach powiatu ostrołęckiego. Minione lata to szereg wypadków śmiertelnych. Tym razem młody kierujący audi, tuż za łukiem drogi zjeżdża do rowu. Pojazd po przejechaniu kilkunastu metrów dachuje. Z auta wypadają cztery osoby. 19 letnia pasażerka ginie. Kolejna osoba ma złamany kręgosłup. Kierowca złamaną miednicę. Ze zdarzenia bez szwanku wychodzi pasażer siedzący z przodu. Według wstępnych czynności, tylko on miał zapięte pasy.

- Ostatnie miesiące opierały się na licznych działaniach prewencyjnych i profilaktycznych realizowanych przez policjantów ostrołęckiej komendy. Działania policjantów były wspierane przez liczne podmioty. Mowa m.in. o samorządach, spółdzielniach, stowarzyszeniach i w końcu mediach, które aktywnie informowały o tragediach, zagrożeniach i metodach uniknięcia „najgorszego”. Ostatni weekend niestety pokazał, że nie do każdego docierają informacje. Albo też, nie każdy chce by do niego one dotarły. Niestety w przypadku braku szacunku do własnego bezpieczeństwa płacimy najwyższą z możliwych kar. Życie i zdrowie – mówi podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - Jedno z pytań, jakie zadają policjanci za pośrednictwem kampanii społecznej „Krzyże Kurpiowszczyzny” to- Ile jeszcze? Niestety wielu użytkowników dróg nie słyszy tego pytania. Lekceważy je. Być może spowodowane jest to myślą, że to nie jest pytanie skierowane do mnie. A jednak dochodzi do kolejnych wypadków. Dajmy szansę nie tylko sobie na drodze, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego na właściwą reakcję. Sygnały do policjantów o nietrzeźwym kierowcy, o pieszym bez elementów odblaskowych czy w końcu brawurze kierowcy zwiększają nasze bezpieczeństwo. A czy jest coś ważniejszego od naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszych bliskich? - dodaje podkom. Marczak.

REKLAMA
zdjecie 7501
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×