2022-04-25T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Tragiczny wypadek w Chojnikach. Pod kołami osobówki zginęło dziecko [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Śmiertelny wypadek w miejscowości Chojniki (gmina Olszewo-Borki) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pod kołami osobówki zginął nastoletni rowerzysta. Sprawca uciekł, został jednak zatrzymany na terenie gminy Baranowo.

Do wypadku, który dla potrąconego nastoletniego rowerzysty zakończył się tragicznie doszło w niedzielny wieczór, około godziny 19:40, na wąskiej drodze w miejscowości Chojniki. Jak wstępnie ustaliła ostrołęcka policja, kierujący renault laguna potrącił nastoletniego rowerzystę poruszającego się w tym samym kierunku, od miejscowości Wyszel.

zdjecie 300

Po zdarzeniu kierowca uciekł. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń nastoletni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Niespełna godzinę później sprawca tego zdarzenia został zatrzymany na terenie gminy Baranowo. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, został osadzony w policyjnym areszcie. Do sprawy zabezpieczono także pojazd marki renault laguna z widocznymi śladami świadczącymi o tym, że auto brało udział w kolizji. Dalsze czynności mające wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ucieczka z miejsca zdarzenia to najgorszy wybór

Ucieczka z miejsca wypadku jest najgorszym możliwym wyborem. Nie jest sposobem na uniknięcie odpowiedzialności karnej, ale szybszą drogą do tego, by być surowo potraktowanym przez sąd w trakcie procesu.

Często sprawcy wypadku, którzy uciekli z miejsca zdarzenia, muszą liczyć się z tymczasowym aresztowaniem do czasu rozprawy w sądzie. W dodatku, ubezpieczyciel może domagać się od sprawcy zdarzenia zwrotu pieniędzy wypłaconych za wyrządzone szkody. Przed sądem nie ma szans na łagodne traktowanie - przykład: niekarany dotąd oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku przy ul. Witosa w Ostrołęce usłyszał wyrok 7 lat więzienia.

Co jednak najważniejsze, ucieczka z miejsca zdarzenia może znacznie opóźnić udzielenie pomocy ofierze wypadku. W takich przypadkach liczy się każda chwila.

REKLAMA
zdjecie 7209
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×