zdjecie 5160
zdjecie 5160
2021-05-25T10:59:36+02:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Tragiczny wypadek w regionie. Rowerzystka zginęła pod kołami autobusu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA
0
1
0

Śmiertelny wypadek w Wyszkowie. Pod kołami autobusu zginęła 72-letnia rowerzystka. Seniorka zjechała ze swojego pasa ruchu wprost pod jadący autobus. Jego kierowca nie miał szan na uniknięcie potrącenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 maja w godzinach porannych w Wyszkowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora wynika, że 72-letnia rowerzystka jadąc ul. Białostocką w stronę ul. Kościuszki zmieniając pas ruchu z prawego, zjechała bezpośrednio przed jadący w tym samym kierunku lewym pasem ruchu autobus marki mercedes.

W wyniku tego manewru doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca autobusu nie zdołał ominąć kobiety, ani wyhamować.  Życia mieszkanki Wyszkowa nie udało się uratować. 72-latka poniosła śmierć na miejscu.  28-letni kierowca autobusu był trzeźwy.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Mundurowi z mazowieckiej grupy SPEED wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów. Funkcjonariusze sporządzili  szkice zdarzeniowe oraz dokumentację fotograficzną. Dalsze postępowanie wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego.

Lepsza pogoda, więcej rowerzystów, częstsze wypadki 

Pamiętajmy, że rowerzysta w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go czasem wyłącznie kask, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Rowerzyści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Kierowcy samochodów też powinni być bardziej świadomi, że na drogach znajduje się więcej miłośników „dwóch kółek”. Wykonując np. manewry włączania się do ruchu, czy tez wyprzedzania lub zmiany kierunku jazdy powinni kilkukrotnie patrzeć w lusterka oraz wykazywać się większą uwagą i skupieniem.

 

REKLAMA
zdjecie 5160

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×