eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trans-Opera S.A.L.I.G.I.A. w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8733
zdjecie 8733
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8733

W Ostrołęce trwają miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Jeden z elementów to Trans-Opera S.A.L.I.G.I.A., którą dziś obejrzeć i wysłuchać można było w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Spektakl tworzyły 22 piosenki Przemysława Gintrowskiego w pełnych emocji interpretacjach aktorów Studia Artystycznego. W programie znalazły się utwory skomponowane przez Gintrowskiego do słów Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza, Justyny Holm, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Czecha, Bogdana Olewicza, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Mieczysława Jastruna, Natana Tenenbauma i Jacka Kaczmarskiego. Nie zabrakło najbardziej znanych songów Gintrowskiego: „Modlitwy o wschodzie słońca”, „Autoportretu Witkacego”, „Czarnych perfum”, „Powrotu” czy „A my nie chcemy uciekać stąd”.

Wszystkie pieśni niosą przesłania dotyczące ludzkich postaw, poszukiwania drogi, celu, stawianiu czoła przeciwnościom i nieuniknionym zmianom. To opowieść o grzechach głównych, buncie, szaleństwie i odrodzeniu w obliczu toczących się kół historii.

W spektaklu wystąpili laureaci wielu ogólnopolskich konkursów piosenki literackiej, aktorskiej i sztuki słowa, studenci państwowych wyższych szkół teatralnych w tym także zdobywcy nagród Prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury. Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu jest Ewa Czapik-Kowalewska, natomiast autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym jest Rafał Kowalewski.

Wśród aktorów występujących na scenie zobaczyć można było m.in. utalentowanych artystów z Ostrołęki, którzy szlify zdobywali u Aleksandry i Tadeusza Kowalewskich w Klubie Oczko.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×