eOstroleka.pl
Region,

Transparenty anty-PiS wyrzucone nad Narwią. Skandal czy prowokacja? [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. FB/Społecznicy z Okolicyfot. FB/Społecznicy z Okolicy
REKLAMA

Transparenty, które mogły być użyte na marszu 4 czerwca w Warszawie zostały wyrzucone... nad Narwią. Sterta śmieci zainteresowała społeczników oraz polityków - którzy zdecydowali się na zawiadomienie prokuratury. Druga strona sporu sugeruje prowokację.

4 czerwca w Warszawie odbył się marsz, na który zapraszał lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Z całej Polski zjechały się setki tysięcy ludzi, by wspólnie protestować przeciwko rządom PiS. Kiedy już rozjechali się do domów, dwa dni później w Gnojnie, nad Narwią, tuż przy drodze krajowej nr 61 - ok. 50 km od Ostrołęki - odkryto... stertę śmieci mogących pochodzić z marszu.

- Nadnarwiańskie tereny przyrodnicze zostały w sposób oczywisty zeszpecone. Nie komentujemy słuszności i zasadności marszu zorganizowanego 4 czerwca w Warszawie, ale takie pozostałości w miejscu pięknego dorzecza Narwi z pewnością nie stanowią atrakcji dla mieszkańców Gnojna i przyjezdnych gości - informują Społecznicy z Okolicy.

O sprawie poinformowano pułtuską policję, ale to nie koniec. - Gmina powinna wystawić fakturę Platformie Obywatelskiej - napisał wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Jak dodał, po przeanalizowaniu materiału przez GIOŚ "zostanie złożone zawiadomienie do prokuratury. Art. 183 Kodeksu karnego". A ten ma następujące brzmienie...

Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, zbiera, unieszkodliwia, transportuje odpady lub substancje albo dokonuje odzysku odpadów lub substancji w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Co na to Platforma Obywatelska? Rzecznik partii Jan Grabiec sugeruje prowokację. "Gorąco apeluję do autorów tych transparentów o kontakt z biurem PO - biuro@platforma.org. Chcemy ustalić gdzie na trasie marszu zostały pozostawione. Może kamery monitoringu pozwolą ustalić, który z kolegów pana Ozdoby zabrał je z Warszawy i przewiózł 80 km do Gnojna" - napisał.

Śmieci zniknęły już z Gnojna, ale niesmak - jak się zapowiada - jeszcze pozostanie. 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×