2017-08-19T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trwa budowa tymczasowego mostu na Narwi [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4251
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
0
5

Rozpoczęły się prace związane z budową tymczasowego mostu przez rzekę Narew. Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. Obecnie trwa przygotowywanie terenu. Na czas remontu możliwe będą zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

W ramach inwestycji zostanie wykonany dojazd od strony ul. Warszawskiej (ronda Księcia Siemowita) oraz dojazd od strony ul. Szpitalnej (przez ul. Spacerową) – wraz z montażem fundamentów i izbic dla filarów, w postaci pali z rur stalowych. Zadanie to realizuje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „Ostrada” z Ostrołęki we współpracy z podwykonawcami robót ziemnych i mostowych.

Ustrój nośny mostu stanowić będą konstrukcje DMS-65. Jest to składany most drogowy z jazdą dołem, gdzie szerokość jezdni wynosi 4,2m, co stanowi jeden pas ruchu. Z tego właśnie powodu zastosowane będą dwie konstrukcje równoległe. Dźwigary główne obiektu mają układ kratownicy o równoległych pasach łączonych ze sobą przegubowo.

Konstrukcję mostową przetransportuje i wykona na rzecz miasta inżynieryjna jednostka wojskowa.

Możliwe zmiany organizacji ruchu

W początkowej fazie budowy przeprawy tymczasowej nadal dopuszczony będzie ruch lokalny na ulicy Spacerowej. W razie potrzeby, podczas przejazdów samochodów budowy, ruch będzie kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy przeprawy.

Ulica Spacerowa może jednak zostać zamknięta na czas montażu konstrukcji mostowej przez wojsko tj. na początku października 2017 roku. Dokładne informacje wraz z nową organizacją ruchu zostaną podane z wyprzedzeniem w odrębnym komunikacie.

Do czasu zamknięcia ulicy Spacerowej nadal obowiązują pozwolenia na przejazd pojazdów ciężarowych o tonażu do 30 ton przez most im. A. Madalińskiego wydane przez prezydenta Miasta Ostrołęki.

Pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t  mogą również nadal  poruszać po „starym” moście. Obowiązuje je ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t – m.in. ruch tranzytowy – jest jak dotychczas prowadzony poza granicami miasta.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×