eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Trwa Niedziela Kadzidlańska. To dopiero początek dożynek i wstęp do części koncertowej [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Kadzidło bawi się na święcie plonów. Niedziela Kadzidlańska, czyli gminno-parafialne dożynki to prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Za nami część oficjalna, uroczysta msza dziękczynna, korowód dożynkowy i turniej wsi.

Niedziela Kadzidlańska rozpoczęła się uroczystą mszą dziękczynną, którą mieszkańcy gminy Kadzidło i parafianie dziękowali za obfitość tegorocznych plonów. Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował z kościoła do Zagrody Kurpiowskiej, gdzie zaplanowano część oficjalną oraz koncertową.

Wójt gminy Kadzidło, Dariusz Łukaszewski nagrodził najbardziej zasłużonych dla gminy mieszkańców. agrodzono też właścicieli najpiękniej przystrojonych byśków uczestniczących w niedawnym święceniu bydła przy okazji odpustu świętego Rocha. Wróczono również pamiątkowe medale Pro Mazovia przyznawane przez samorząd województwa mazowieckiego.

Moc emocji i doskonałej zabawy czekało na widzów oraz uczestników widowiskowego turnieju wsi, w którym przedstawiciele poszczególnych sołectw rywalizowali w ciekawych konkurencjach.

Przed nami jeszcze część koncertowa i bez wątpienia największa atrakcja dzisiejszego święta plonów - Zenek Martyniuk, lider zespołu Akcent. A na początek, dla rozgrzania publiczności Orkiestra Dęta OSP Kadzidło zaserwowała kilka własnych interpretacji popularnych utworów polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Jednym z zaprezentowanych hitów był m.in. utwór Zenka Martyniuka (dzisiejszej gwiazdy wieczoru) oraz kawałek "Mama ostrzegała" zespołu Daj To Głośniej. Posłuchajcie jak to brzmi w wersji orkiestrowej.

Wkrótce materiały wideo.

 

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×