zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-01T14:29:03+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Trwa policyjna akcja „Znicz”. Mundurowi patrolują okolice cmentarzy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
2
0
4

Na drogach w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim, szczególnie w okolicach cmentarzy spotkać można znacznie większa liczbę policyjnych patroli. To efekt akcji „Znicz”, w którą zaangażowani są funkcjonariusze wszystkich wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostatnie dni są niezwykle intensywne dla policjantów ruchu drogowego. Ci bowiem czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich zmotoryzowanych i pieszych. Mundurowi pomagają dotrzeć w rejon cmentarzy i bezpiecznie z nich wrócić. Na drogach jest więcej policyjnych patroli, co przekłada się na częstsze kontrole. Mundurowi szczególnie zwracają uwagę na prędkości kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny samochodów. Natomiast policjanci z ostrołęckiego Wydziału Prewencji i Patrolowego w celu przeciwdziałania kradzieżom kieszonkowym są  obecni na terenie nekropolii. Podczas spotkań z osobami odwiedzającymi groby wręczają  ulotki z informacjami,  jak przestrzec  się przed tego rodzaju zagrożeniem.

Jak co roku na drogach jest więcej policyjnych patroli, co przekłada się na częstsze kontrole drogowe. Podczas nich mundurowi sprawdzają trzeźwość i stan psychofizyczny kierujących, uprawnienia do jazdy oraz sposób w jaki przewożą pasażerów – zwłaszcza tych najmłodszych.

Kontrolowany również jest stan techniczny pojazdów, który ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Ale fundament bezpieczeństwa to przestrzeganie przepisów, zwłaszcza tych dotyczących dozwolonej prędkości, której niedostosowywanie do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków. W przypadku lekceważącego stosunku do przepisów i powodowania zagrożenia bezpieczeństwa na drodze policjanci stanowczo wyciągają konsekwencje wobec takich kierowców.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Co zrobić, żeby poprawić bezpieczeństwo na drodze? Przede wszystkim wsiąść za kierownicę będąc trzeźwym. Po drugie ściągnąć nogę z gazu, bo to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków. Po trzecie wystrzegać się ryzykownych manewrów - wyprzedzania, które w wielu sytuacjach są złym wyborem i zagrażają życiu. Warto zadbać o stan techniczny pojazdu, którego przegląd jest wskazany nie tylko podczas corocznych badań ale także podczas dalekich wypraw na rodzinne groby. Ważne jest także zapoznanie się z trasą alternatywną, co pomoże uniknąć konieczności stania w tworzących się korkach. No i wreszcie wypoczynek. Z tym w ostatnich latach jest problem. Szybkie tempo życia, chęć zaoszczędzenia jednego dnia, powoduje, że wielu kierowców siada do auta bezpośrednio po zakończonej pracy. Zmęczony kierowca powoduje duże zagrożenie dla siebie i innych. Także tych najmłodszych pasażerów. Warto o tym pamiętać.

Zróbmy wszystko, aby działania „ZNICZ 2021” przeszły do historii jako bezpieczne. Praca policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ramach tegorocznej akcji „Znicz” rozpoczęła się 29 października i potrwa do 2 listopada.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×