zdjecie 5035
zdjecie 5035
2020-11-18T14:17:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trwa rekrutacja personelu medycznego m.in. do szpitala tymczasowego w Ostrołęce

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
7
1
12

Ostrołęka jest jednym z pięciu miast na Mazowszu, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla chorujących na covid-19. Trwa rekrutacja personelu medycznego. Kto jest poszukiwany, jakie musi spełnić warunki?

Szpitale tymczasowe powstaną na podstawie decyzji wydanych przez premiera Mateusza Morawieckiego, decyzji lokalizacyjnych wydanych przez wojewodę mazowieckiego oraz poleceń Ministra Zdrowia.

Cztery szpitale realizowane są przez Spółki Skarbu Państwa, które odpowiadają za część organizacyjną oraz inwestycyjną przedsięwzięcia, we współpracy ze wskazanym przez wojewodę szpitalem. Wojewoda odpowiada za wskazanie potrzebnej ilości szpitali/miejsc szpitalnych oraz za ich lokalizację. Są to: Radom, Płock, Ostrołęka, Siedlce. Spółki Skarbu Państwa od początku zaangażowane są w zwalczanie epidemii koronawirusa (zaopatrywały potrzebujących w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji, przekazywały darowizny pieniężne oraz specjalistyczny sprzęt medyczny).

Sytuacja zmienia się szybko i stawia wobec nas wszystkich nowe zadania. W związku z szybko narastającą liczbą zakażonych koronawirusem, a co za tym także wzrastającą liczbą chorych wymagających hospitalizacji jako wojewoda co dzień podejmuję trudne decyzje o zwiększaniu liczby łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z chorobą COVID-19. Kolejną linią obrony przed pandemią będą tzw. szpitale tymczasowe. Kilka takich szpitali powstanie także na Mazowszu. Rozpoczynamy nabór kadry do tych placówek. Szanowni Państwo, Koleżanki, Koledzy, chwila jest wyjątkowa i wyzwania także niezwykłe. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to wyjątkowe dzieło serdecznie zapraszam do zgłoszenia swojej kandydatury do pracy w powstającej placówce. Nadarza się niezwykła okazja do sprawdzenia się w takiej niezwykłej roli zawodowej!

- mówi wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce

Szpital tymczasowy w Ostrołęce powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego we współpracy PKN ORLEN oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Ma być to szpital w zabudowie kontenerowej. Szpital powstanie na podstawie decyzji wydanej Spółce przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz decyzji Wojewody Mazowieckiego, określającej lokalizację szpitala tymczasowego oraz liczbę łóżek. W szpitalu ma być zapewnione 198 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem COVID – 19, w tym 20 łóżek respiratorowych. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że szpital powstanie do 4 grudnia.

Urząd Wojewódzki prowadzi rekrutację kadry medycznej do powstających szpitali, za pomocą strony www.szpitaltymczasowy.waw.pl.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×