zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2021-07-20T13:02:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Trwa rozbiórka budynków przy Zawadzkiego. Co tam powstanie? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
9

Prawie trzy lata temu rozpoczęto porządkowanie placu i rozbiórkę budynków przy ulicy Zawadzkiego i Targowej. Teren należy do prywatnego przedsiębiorcy, który ma pewne plany związane z tym rejonem miasta. Obecnie prace rozbiórkowe znacznie przyspieszyły. Czy to oznacza, że w tym miejscu może już wkrótce powstać coś nowego.

Zgodnie z przyjętym przez Radę Miasta Ostrołęki w 2019 roku miejscowym planie zagospodarowania rejonu Targowa, przewidziano w tym miejscu możliwość budowy parku handlowego. Wnioskował o to właściciel nieruchomości – lokalna firma Targor Truck, od wielu lat działająca na naszym terenie. Wówczas, podczas jednego z posiedzeń komisji opiniującej wniosek inwestora, mowa była o budowie pasażu handlowego o powierzchni około 8 tysięcy metrów kwadratowych, w którym mogłoby pomieścić się 15 sklepów. W miejscu tym planowano też około2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni pod usługi sportowe i rekreacyjne. Wokół obiektu powstać mogło by około 230 miejsc parkingowych.

Inwestor od kilku lat prowadzi na placu prace związane z porządkowaniem terenu. Obecnie postęp przy wyburzaniu obiektów znacznie przyspieszył. Teren został ogrodzony, prowadzona jest rozbiórka budynków znajdujących się na tej nieruchomości. Czy to oznacza, że wkrótce ruszy budowa nowego obiektu handlowego?

Właściciel nieruchomości takiej opcji nie wyklucza. Jak nas poinformowano, wciąż prowadzone są rozmowy z potencjalnymi kontrahentami, którzy są zainteresowani lokalizacją. Rozbiórka budynków i porządkowanie terenu ma za zadanie pokazać przyszłym kontrahentom walory tego miejsca, które dotychczas przez gęstą zabudowę mniejszymi obiektami nie oddaje w pełni potencjału jaki drzemie w tym terenie.

Planujemy budowę obiektu, składającego się z dwóch kondygnacji. Na parterze znajdą się lokale przeznaczone na działalność handlową a pierwsze piętro będzie zarezerwowane na przestrzeń usługową, np. dla siłowni, klubu fitness, sali zabaw itp. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi kontrahentami, jednak wszystko jest obecnie we wstępnej fazie, nie podpisaliśmy żadnych wiążących umów, więc nie możemy jeszcze niczego potwierdzić.

- poinformował nas Piotr Rutkowski, prezes firmy Targor Truck.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×