2017-12-06T10:28:28+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Trwa śledztwo ws. napaści na policjantów

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie napaści na funkcjonariuszy policji, do którego doszło 10 listopada br. w Przasnyszu.

W jednym z bloków przy ul. Skłodowskiej-Curie trwała głośna impreza. Wezwani policjanci zastali agresywnie zachowujących się młodych ludzi. Podczas próby zatrzymania jednego z nich policjant został rzucony butelką, sprawcy zdemolowali też radiowóz. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu, o czym w komunikacie informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Komunikat ostrołęckiej prokuratury:

Prokuratura Okręgowa informuje, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu pod sygnaturą PR 1Ds 1122.2017 nadzoruje śledztwo m. in. przeciwko Dawidowi O. (22l.), podejrzanemu o to, że w dniu 10 listopada 2017r. w Przasnyszu dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu st. sierż. Adama P. podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych w ten sposób, że używając niebezpiecznego narzędzia w postaci szklanej butelki od piwa, działając z dużą siłą rzucił ją w kierunku policjanta, która uderzyła w funkcjonariusza w górną partię pleców, rozbiła się i odłamki szkła uderzyły w lewą stronę głowy powodując u st. sierż. Adama P. obrażenia w postaci obrzęku  i zaczerwienienia okolicy lewego barku oraz drobną ranę ciętą okolicy lewej skroni, skutkujące naruszeniem czynności narządów ciała trwającym nie dłużej niż 7 dni, tj. o czyn z art. 223 § 1k.k. i art. 157 § 2k.k. i art. 11§ 2 k.k. nadto podejrzanemu zarzucono również popełnienie czynów dotyczących naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu Kamila G. i Adama P. w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na zatrzymaniu Daniela M. oraz znieważenia wskazanych funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Za zarzucane mu czyny grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.  Wobec Dawida O. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu Kamila G. i Adama P. w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na zatrzymaniu Daniela M., znieważenia wskazanych funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych oraz znieważenia st. post. Pauliny D. podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych przedstawiono Oliwii Julii P (18l.). Wobec podejrzanej stosowany jest wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W toku śledztwa przedstawiono Danielowi M.(27l.) zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu Kamila G. i Adama P. podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, znieważenia wskazanych funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych oraz umyślnego uszkodzenia radiowozu marki Skoda poprzez kopanie, uderzanie i w konsekwencji m.in. wybicie szyby w lewych tylnych drzwiach i innych uszkodzeń, czym spowodował straty w łącznej kwocie 2.300zł. na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Wobec podejrzanego stosowany jest wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311