eOstroleka.pl
Ostrołęka, TRANSMISJA NA ŻYWO

Trwa uroczysta sesja Rady Miasta z okazji Narodowego Święta Niepodległości

REKLAMA
zdjecie 4137
zdjecie 4137
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Uroczystą sesją z patriotycznymi akcentami samorząd Ostrołęki upamiętnia dziś 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas sesji wręczone zostaną odznaki „Za zasługi dla Miasta Ostrołęki”.

Sesja rozpoczęła się o godz. 12:00 w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. W programie uroczystości zaplanowano m.in. referat okolicznościowy przygotowany przez Jolantę Marię Ciszkowską oraz koncert zatytułowany Żeby Polska była Polską” w wykonaniu solistów Aleksandry Gotowickiej oraz Bartłomieja Wiatera z towarzyszeniem pianisty Przemysława Zalewskiego.

Uroczysta sesja jest także okazją do wręczenia odznak honorowych „Za zasługi dla Miasta Ostrołęki” i medali pamiątkowych „Pro Masovia”.

Przed sesją, o godz. 10:00 w kościele pw. Świętego Antoniego Padewskiego odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny i jej obrońców. Po nabożeństwie delegacje samorządowców, służb mundurowych, instytucji i organizacji działających na ternie miasta złożyły kwiaty pod Pomnikiem Czwartaków przy ulicy Stanisława Staszica.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21 dk22 dk23 dk24
 25  26  27  28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×