zdjecie 2026
zdjecie 2026
2021-02-04T15:27:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trwają kontrole sanepidu. "W dwóch przypadkach stwierdzono łamanie obostrzeń"

REKLAMA
REKLAMA
6
3
30

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Ostrołęce przeprowadza kontrole związane z przestrzeganiem przepisów dotyczących epidemii koronawirusa. Na 43 kontrole, w dwóch przypadkach wszczęto procedurę zmierzającą do ukarania.

Przedsiębiorcy w całej Polsce rozpoczęli niedawno akcję otwierania swoich biznesów, mimo obowiązujących obostrzeń. Niektóre restauracje czy puby rozpoczęły funkcjonowanie i nie inaczej było także w Ostrołęce, gdzie otworzyło się kilka lokali. Ich właściciele musieli liczyć się z wizytą sanepidu i policji.

Wyniki kontroli

Wyniki kontroli przeprowadzonych przez powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne województwa mazowieckiego od początku tego roku (po wprowadzeniu już dodatkowych obostrzeń) wskazują w większości na przestrzeganie obostrzeń przez mazowieckich przedsiębiorców.

- W okresie od 01-24.01.2021 r. w samej branży gastronomicznej przeprowadzono łącznie 602 kontrole mające na celu weryfikację przestrzegania określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z Covid-19. Kontrole zostały przeprowadzone samodzielnie przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej bądź z udziałem funkcjonariuszy Policji. Jedynie w przypadku 7 przedsiębiorców zaobserwowano łamanie obostrzeń i wszczęto postępowania administracyjne w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej. Niezależnie od tego w 6 obiektach nałożono 7 grzywien w drodze mandatów karnych za uchybienia sanitarno-higieniczne - poinformował mazowiecki sanepid.

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Ostrołęce w okresie od 01-24.01.2021 przeprowadziła łącznie 43 kontrole (hotele, galerie handlowe, kluby fitness, gastronomia i inne.)

W obiektach branży gastronomicznej w dwóch przypadkach stwierdzono łamanie obostrzeń i wszczęto postępowanie administracyjne w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej

- dowiadujemy się.

Rzodkiewicz: Wytrwajmy!

- Rozumiemy ogromną determinację i niejednokrotnie rozpacz przedsiębiorców wynikające z utrzymujących się obostrzeń i zakazów uruchomienia działalności – mówi dr n. med. Przemysław Rzodkiewicz, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. – Trzeba jednak zrozumieć, że wprowadzone ograniczenia pomagają zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Naszym celem nie jest karanie i nękanie przedsiębiorców grzywnami czy mandatami. Jako Inspekcja Sanitarna stoimy jednak na straży zdrowia publicznego obywateli i w przypadku, gdy dochodzi do łamania przepisów dotyczących ograniczenia epidemii, musimy podejmować zdecydowane działania zgodne z procedurami opisanymi w przepisach prawa. W tym miejscu pragnę podziękować przedsiębiorcom i mieszkańcom Mazowsza za dotychczasowe wysiłki w okazaniu zrozumienia działań, jakie prowadzą powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Apeluję również: wytrwajmy! Dla nas wszystkich! Dla naszego zdrowia! - dodaje Rzodkiewicz.

REKLAMA
zdjecie 2026

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×