eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Tryptyk smoleński" w hołdzie ofiarom katastrofy. Płyta ostrołęckiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej

REKLAMA
zdjecie 7679
Premierowe wykonanie „Wiary, Nadziei, Miłości - Tryptyku Smoleńskiego” odbyło się 8 października 2010 r. (fot. archiwum eOstrołęka.pl)Premierowe wykonanie „Wiary, Nadziei, Miłości - Tryptyku Smoleńskiego” odbyło się 8 października 2010 r. (fot. archiwum eOstrołęka.pl)
REKLAMA
zdjecie 7679

10 kwietnia odbędzie się premiera debiutanckiej płyty ostrołęckiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej - „WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ - TRYPTYK SMOLEŃSKI” w hołdzie ofiarom katastrofy.

Na płycie usłyszymy tych samych wykonawców, którzy wystąpili przed ostrołęcką publicznością 8 października 2010 r.

- Pół roku później, w rocznicę tragedii, do państwa rąk oddajemy naszą pierwszą płytę z przepięknym koncertem, która wzbudza ciekawość i zainteresowanie wielu słuchaczy w całym kraju i poza jego granicami. Niezwykle cieszy nas to, że jeszcze przed oficjalną premierą, spływają do nas zamówienia z różnych stron kraju i nie tylko - mówi Jakub Milewski.

Profesjonalnie wydana płyta powstała dzięki wielu instytucjom: Urzędowi Miasta Ostrołęka, Energa - Elektrownie Ostrołęka i Ostrołęckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego.

- Nie jestem w stanie wyliczyć osób, którym należą się niezwykłe podziękowania za wkład pracy - dodaje Milewski.

Producentem muzycznym płyty jest Kris Górski z bardzo cenionej na obu rynkach muzycznych francusko-polskiej firmy „Audio Planet Group”. Płyta do nabycia już od 10 kwietnia w Ostrołęce, a także w sklepach internetowych. Więcej informacji w najbliższych dniach uzyskać  można na specjalnie stworzonej stronie: www.tryptyksmolenski.pl Zapraszamy już dziś do wysłuchania spotu radiowego, który promuje CD!

Premierowe wykonanie „Wiary, Nadziei, Miłości - Tryptyku Smoleńskiego” odbyło się 8 października 2010 r. w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce i zgromadziło rekordową liczbę słuchaczy. 1 listopada 2010 r. koncert wyemitowany został w Telewizji TRWAM.

Autor i narrator - Karol Samsel
Kompozytor i dyrygent - Jakub Milewski

Wykonawcy:
Martyna Ciok, Piotr Dymała, Aleksandra Tyszka, Justyna Walczuk, Milena Ziemak

Młodzieżowa Orkiestra Kameralna
pod dyrekcją kompozytora

Promocja płyty odbędzie się we wszystkich ostrołęckich kościołach tj. Fara, Klasztor, Zbawiciela Świata i św. Franciszka po każdej Mszy Świętej. Osoby, które w tym dniu nie będą w stanie nabyć płyty, będzie ona dostępna w późniejszym czasie w wyznaczonych punktach w mieście. Cały czas prowadzona jest sprzedaż w sklepach internetowych Fundacji Nasza Przyszłość i Paganini. 10 kwietnia płytę będzie
można również nabyć w Warszawie podczas koncertu organizowanego przez Gazetę Polską
na Placu Zamkowym - stoisko Księgarni Gazety Polskiej.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×