eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Trzecie Forum KGW powiatu ostrołęckiego. Tradycyjny wyrób sera i biesiada [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Za nami III Forum Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrołęckiego. To była kolejna już okazja dla uczestników do wymiany doświadczeń, snucia planów na kolejne ciekawe projekty. Rolę gospodarza tym razem pełniło KGW z miejscowości Ławy.

W sobotę, 4 listopada w świetlicy wiejskiej w miejscowości Ławy odbyła się trzecia edycja Forum KGW z terenu powiatu ostrołęckiego organizowane przez jednego z najaktywniejszych w regionie sołtysów z Nowej Wsi Wschodniej - Tomasza Chrzanowskiego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele kilkunastu organizacji funkcjonujących na terenie powiatu ostrołęckiego. Wśród gości byli także samorządowcy - wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak i wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowski. Nie zabrakło też reprezentantki nowego parlamentu - posłanki elekt Żanety Cwaliny-Śliwowskiej.

Pierwsza część spotkania miała charakter prezentacji, w których omówiono m.in. zagadnienia dotyczące pozyskiwania środków na finansowanie działań KGW oraz działalności KGW jako lokalnej marki własnej. Oprócz części teoretycznej była także część praktyczna, w której zaprezentowano tradycyjne sposoby wyrobu sera.

Forum KGW zakończyła biesiada z pysznymi daniami przygotowanymi przez uczestników.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30  31
×