2022-06-03T14:53:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trzy propozycje Lewicy dla seniorów. Wśród nich leki za 5 złotych [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6885
zdjecie 6885
REKLAMA
2
4
27

Bezpieczna rodzina, bezpieczny senior - oto projekt Lewicy skierowany do seniorów, który prezentowany był 3 czerwca 2022 r. w Ostrołęce. W konferencji prasowej wziął udział poseł na Sejm RP Arkadiusz Iwaniak. Samorząd reprezentował wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek.

- Bezpieczna rodzina to również ci, którzy po aktywności zawodowej przechodzą na emeryturę, ale i są na rencie. To też osoby, które zasłużyły i wypracowały sobie po prostu godny odpoczynek. Dziś w sytuacji, gdy inflacja szaleje, gdy wszystko drożeje, ten pakiet pomocy dla naszych seniorów jest po to, by im pomóc normalnie funkcjonować, by nie musieli myśleć, jak związać koniec z końcem - wskazał poseł Arkadiusz Iwaniak.

Poseł Iwaniak, podobnie jak inni politycy opozycji, nawiązał do kwestii elektrowni Ostrołęka. Wskazał, że pieniądze, które stracono, wystarczyłyby na 3 lata na zapewnienie pakietu Lewicy dla seniorów dla całej Polski lub na... 50 lat dla samej Ostrołęki.

Lewica proponuje trzy rozwiązania dla seniorów:

  • Renta wdowia - w obecnym systemie prawnym, gdy jeden ze współmałżonków umiera, wdowa/wdowiec może wybrać rentę wdowią w wysokości 85 proc. wyższego świadczenia. Co chce zmienić Lewica? - W naszej ustawie jest kwestia dodatku 25 proc. tego świadczenia, z którego współmałżonek rezygnuje - wskazał poseł Iwaniak.
  • Druga waloryzacja rent i emerytur - oznaczałoby to, że średnie emerytury zwiększyłyby się o 500 złotych. - Wszystkie rzeczy, która są droższe, gdy płacimy w sklepie, dotykają najbardziej seniorów. Oni są w grupie ryzyka, to wstyd dla Polski, w grupie zagrożonej ubóstwem - mówiła Paulina Piechna-Więckiewicz.
  • Leki za 5 złotych dla osób powyżej 65. roku życia za 5 złotych. - Żeby żaden polski senior i żadna polska seniorka po latach pracy nie musieli żebrać o parę złotych - wskazała Piechna-Więckiewicz.

Głos zabrał też wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek, który podkreślił, że samorząd jest najbliżej seniorów. - Konferencja, która się odbywa przy Centrum Aktywności Seniorów dowodzi tego, że pan prezydent politykę senioralną traktuje bardzo poważnie - wskazał Szatanek.

Podkreślił, że CAS było "oczkiem w głowie" prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika i zrealizował tym samym swoją podstawową obietnicę. Radny Szatanek wskazywał też na inne programy dla seniorów, które obowiązują w Ostrołęce.

To nie koniec propozycji Lewicy. Jak zapewnił nas poseł Iwaniak, wkrótce działacze tego ugrupowania przyjadą do Ostrołęki z propozycjami mieszkaniowymi.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
dk31  1  2  3  4  5  6
×