eOstroleka.pl
,

TV Trwam w Ostrołęce: „Rozbudowa elektrowni była największą szansą na rozwój miasta” [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1654
zdjecie 1654
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
REKLAMA

„Po stronie prawdy” - na żywo z Ostrołęki: TV Trwam wyemitowała reportaż na temat wstrzymania przez Energę budowy nowego bloku ostrołęckiej elektrowni. W programie udział wzięli: prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski wraz z wiceprezydentem Grzegorzem Płochą, radni Magdalena Jaworowska, Jerzy Grabowski, Ryszard Żukowski i Norbert Dawidczyk oraz poseł PiS Arkadiusz Czartoryski.

Reportaż zrealizowany był na żywo z ulicy Turskiego w Ostrołęce, przy której miała powstać nowoczesna elektrownia. Z zaproszonymi do udziału w programie gośćmi rozmawiali ojciec Piotr Dettlaff oraz Gabriela Gawron. Prawie godzinny materiał w całości poświęcony został głośniej w ostatnim czasie decyzji o wstrzymaniu budowy przez Energę elektrowni.

- Samorząd sam nie może tworzyć wielkich firm, ale powinien tworzyć odpowiedni dla nich klimat. I myśmy ten klimat stworzyli. Na przykład wszystkie zmiany w planowaniu przestrzennym, wszystkie sprawy środowiskowe i kwestie pozwoleń traktowaliśmy w pierwszorzędnych kategoriach. Rada Miasta Ostrołęki za każdym razem uchwalała zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego jako priorytetowe. Zawsze wiedzieliśmy, że jeśli będzie ta inwestycja, będzie też szansa rozwoju miasta - mówił w programie prezydent Janusz Kotowski.

W programie poruszone zostały zarówno aspekty ekonomiczne, społeczne jak i te dotyczące infrastruktury drogowej oraz kolejowej. Zapraszamy do obejrzenia całego reportażu.


D. Płoski

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×