eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Twierdziła, że potrąciła kobietę w ciąży i ta poroniła. Na tę “bajkę” wyciągnęła od seniorek prawie 60 tysięcy!

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Dwie seniorki z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zostały oszukane przez “fałszywą” wnuczkę. Oszustka opowiadając historię o potrąceniu ciężarnej kobiety, poronieniu i groźbie aresztu, wyciągnęła od sióstr niemal 60 tysięcy złotych!

Oszustwo na szkodę dwóch mieszkanek Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w wieku 75 i 78 lat to efekt wczorajszej wzmożonej aktywności przestępców na naszym terenie. W godzinach popołudniowych na numery telefonów starszych osób z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zaczęli dzwonić oszuści podszywający się pod policjanta, wnuczka lub wnuczkę. Część osób w porę zorientowała się z kim ma do czynienia i przerwała rozmowę, jednocześnie informując o tym policję.

Opublikowano apel o zachowanie ostrożności przy tego typu rozmowach i stosowaniu zasady ograniczonego zaufania. Kolejne próby oszustów również kończyły się niepowodzeniem, ci jednak nie opuszczali. Aż około godziny 19:00 dopięli swego.

Potrąciłam kobietę w ciąży! Poroniła, a ja mogę trafić do aresztu! Potrzebuję pieniędzy!

Podczas rozmowy z 75-letnią mieszkanką Ostrołęki oszustka, podając się za jej wnuczkę, poinformowała ją, że spowodowała poważny wypadek. Miała potrącić kobietę w ciąży, która poroniła i walczy o życie w szpitalu. Sprawczyni wypadku miała trafić do aresztu, lecz jeśli wpłaci kilkadziesiąt tysięcy, uniknie tego.

Seniorka niestety uwierzyła w tę historię i przyznała rozmówczyni, że ma jedynie 27 tysięcy, ale resztę zdobędzie od siostry. Pozostając na linii z oszustką, zadzwoniła z drugiego telefonu do siostry, która zapewniła, że pożyczy jej ponad 30 tysięcy. Co istotne, oszustka przekonywała, że musi nie może się rozłączyć, bo w związku z tym, że jest zatrzymana, przysługuje jej tylko jedno połączenie. W rzeczywistości jednak chciała do końca kontrolować przebieg rozmowy, tak by móc całkowicie manipulować obiema seniorkami.

Niestety 75-letnia ostrołęczanka oraz jej 78-siostra z terenu powiatu ostrołęckiego poruszone całą sytuacją uwierzyły w historię przedstawioną im przez fałszywą wnuczkę i przekazały osobie podającej się za adwokata wnuczki łączną kwotę 58000 złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą ostrołęccy policjanci.

- informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×