2015-05-14T17:45:33+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Tydzień Bibliotek" w Kadzidle

REKLAMA
fot. Krystyna Sutuła
REKLAMA

Od 6 do 13 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle została przeprowadzona akcja "Tydzień Bibliotek" promująca czytelnictwo i bibliotekę pod hasłem "Wybieram bibliotekę". W tych dniach czytelnicy licznie odwiedzali bibliotekę, oglądali wystawę poświęconą historii naszej biblioteki, pamiątkowe kroniki oraz obejrzeli film prezentujący pracę bibliotekarzy w GBP w Kadzidle i filiach w Chudku, Dylewie i Wachu. Chętnie też nabywali na zachętę do czytania darmową książkę.

6 maja dla uczniów gimnazjum odbyły sie warsztaty dziennikarskie, które poprowadził Pan Zbigniew Masternak, prozaik, autor scenariuszy filmowych i reportażysta. Uczniowie próbowali swych sił w pisaniu scenariusza z wątkiem historii Kadzidła w tle oraz umiejętności zaprezentowania go przed własną publicznością. Wysłuchali też fachowych uwag i pochwał ze strony zawodowca w tej dziedzinie.

7 maja w Kinie za Rogiem gościliśmy pisarza, eseistę redaktora naczelnego Zeszytów Literackich pana Marka Zagańczyka.

8 maja klasa I ze szkoły podstawowej na lekcji bibliotecznej poprowadzonej przez bibliotekarkę, dowiedziała się jak powstaje książka od autora do wydawcy. We wspólnej zabawie wydała książkę pt. "Przygody słonika Dominika".

11 maja odbyło się spotkanie dla dzieci z Panią Teresą Koprek, jedną z pierwszych i najstarszych bibliotekarek z Kadzidła. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań pani Tereski o początkach powstawania bibliotek na naszym terenie i trudach jakie pokonywał bibliotekarz by książka dotarła do czytelnika.

W "Tygodniu Bibliotek" odbyło sie kilka lekcji bibliotecznych dla uczniów gimnazjum przybliżających historię biblioteki i pracę bibliotekarzy.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji. Dziękujemy Panu Zbigniewowi Masternakowi, Panu Markowi Zagańczykowi i Pani Teresie Koprek za przeprowadzone spotkania. Dziękujemy dzieciom i młodzieży, nauczycielom: Pani Urszuli Nadolnej, Jolancie Markowskiej, Dorocie Wołosz, Jadwidze Brzozowej, Marioli Krystian i Bożenie Kwaśniewskiej za przybycie na spotkania w bibliotece.

Źródło: kadzidlo.pl
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1