eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Uczcili pamięć sierż. Mariusza Deptuły. Żołnierz zginął w Afganistanie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 886
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz radni Powiatu: Stanisław Lipka, Sławomir Ceberek i Tadeusz Lipka uczestniczyli w piątek 22 października w uroczystości upamiętniającej śp. sierż. Mariusza Deptułę.

Najpierw w Bazylice p.w. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu została odprawiona msza św., następnie w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu odbyła się dalsza część uroczystości, zorganizowanych w 10. rocznicę śmierci żołnierza pochodzącego z Bandyś. Odbył się apel pamięci z udziałem wojska, potem zostały złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą sierż. Mariusza Deptułę.

Mariusz Deptuła skończył szkołę służb ochrony i detektywów, ale zawodowe życie postanowił związać z wojskiem. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej został żołnierzem nadterminowym, a potem zawodowym. Był kierowcą w plutonie przeciwpancernym – kompanii wsparcia 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku. W wojsku zdobył dodatkowe wykształcenie. Skończył kurs kierowcy bojowego wozu piechoty, rok później, przed wyjazdem na misję do Afganistanu, zdobył uprawnienia kierowcy Hummera i Rosomaka. W niedzielę, 23 października 2011 r., kolumna kilku Rosomaków wracała do bazy z odległej o kilometr afgańskiej wioski. Pod pojazdem, którym kierował Mariusz Deptuła, eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy. Mimo że pomoc nadeszła szybko, nie udało się go uratować. Obrażenia okazały się zbyt rozległe.

St. szer. Mariusz Deptuła pośmiertnie został awansowany do stopnia sierżanta oraz odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego i Gwiazdą Afganistanu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×