zdjecie 1647
zdjecie 1647
2016-11-07T10:13:11+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Uczniowie i przedszkolaki z Kadzidła w profilaktycznej akcji ulicznej [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Kadzidlefot. UG w Kadzidle
REKLAMA
1
2
0

Wychowankowie Przedszkola Samorządowego z Kadzidła, oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III z kadzidlańskiej podstawówki wzięli udział w niecodziennej akcji profilaktycznej poświęconej bezpieczeństwie na drogach.

Parada prowadzona była przez wójta Gminy Kadzidło - Dariusza Łukaszewskiego, policyjnego misia „Komisarza Kurpika”, dzielnicowego - st. sierż. Jerzego Tabakę i sierż. szt. Zbigniewa Żelaznego - policjantów z Posterunku Policji w Kadzidle. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle - druhowie: Janusz Kaczyński, Zdzisław Parzych i Emil Kaczyński.

Przemarsz ulicami Kadzidła był głośny i widoczny dzięki wiwatującym okrzykom i dźwiękom wydawanym z trąbek i piszczałek oraz kamizelkom i znaczkom odblaskowym. Jego uczestnicy nieśli transparenty przedstawiające znaki, sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu oraz hasła dotyczące zapobiegania im. Podczas drogi dzieci pozdrawiane były przez napotkanych mieszkańców.

Marsz był podsumowaniem wcześniejszych warsztatów organizowanych w Przedszkolu i Szkole Podstawowej z udziałem policjanta z Posterunku Policji w Kadzidle - asp. Mariusza Święckiego i Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - asp. Wojciecha Rydla. Tematem spotkań było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, szkole i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypominali podstawowe zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podarowali również dzieciom opaski odblaskowe, które zostały wykorzystane w przemarszu.

Strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle - druh Michał Kaczyński rozmawiał z najmłodszymi, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

REKLAMA
zdjecie 1647
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×