2016-11-07T10:13:11+01:00 eOstroleka.pl 10 0 2 0
Powiat ostrołecki,

Uczniowie i przedszkolaki z Kadzidła w profilaktycznej akcji ulicznej [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Kadzidle
REKLAMA
0
2
0
Wychowankowie Przedszkola Samorządowego z Kadzidła, oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III z kadzidlańskiej podstawówki wzięli udział w niecodziennej akcji profilaktycznej poświęconej bezpieczeństwie na drogach.

Parada prowadzona była przez wójta Gminy Kadzidło - Dariusza Łukaszewskiego, policyjnego misia „Komisarza Kurpika”, dzielnicowego - st. sierż. Jerzego Tabakę i sierż. szt. Zbigniewa Żelaznego - policjantów z Posterunku Policji w Kadzidle. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle - druhowie: Janusz Kaczyński, Zdzisław Parzych i Emil Kaczyński.

Przemarsz ulicami Kadzidła był głośny i widoczny dzięki wiwatującym okrzykom i dźwiękom wydawanym z trąbek i piszczałek oraz kamizelkom i znaczkom odblaskowym. Jego uczestnicy nieśli transparenty przedstawiające znaki, sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu oraz hasła dotyczące zapobiegania im. Podczas drogi dzieci pozdrawiane były przez napotkanych mieszkańców.

Marsz był podsumowaniem wcześniejszych warsztatów organizowanych w Przedszkolu i Szkole Podstawowej z udziałem policjanta z Posterunku Policji w Kadzidle - asp. Mariusza Święckiego i Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - asp. Wojciecha Rydla. Tematem spotkań było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, szkole i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypominali podstawowe zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podarowali również dzieciom opaski odblaskowe, które zostały wykorzystane w przemarszu.

Strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle - druh Michał Kaczyński rozmawiał z najmłodszymi, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4