2016-11-07T10:13:11+01:00 eOstroleka.pl 10 0 2 0
Powiat ostrołecki,

Uczniowie i przedszkolaki z Kadzidła w profilaktycznej akcji ulicznej [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Kadzidle
REKLAMA
0
2
0
Wychowankowie Przedszkola Samorządowego z Kadzidła, oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III z kadzidlańskiej podstawówki wzięli udział w niecodziennej akcji profilaktycznej poświęconej bezpieczeństwie na drogach.

Parada prowadzona była przez wójta Gminy Kadzidło - Dariusza Łukaszewskiego, policyjnego misia „Komisarza Kurpika”, dzielnicowego - st. sierż. Jerzego Tabakę i sierż. szt. Zbigniewa Żelaznego - policjantów z Posterunku Policji w Kadzidle. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle - druhowie: Janusz Kaczyński, Zdzisław Parzych i Emil Kaczyński.

Przemarsz ulicami Kadzidła był głośny i widoczny dzięki wiwatującym okrzykom i dźwiękom wydawanym z trąbek i piszczałek oraz kamizelkom i znaczkom odblaskowym. Jego uczestnicy nieśli transparenty przedstawiające znaki, sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu oraz hasła dotyczące zapobiegania im. Podczas drogi dzieci pozdrawiane były przez napotkanych mieszkańców.

Marsz był podsumowaniem wcześniejszych warsztatów organizowanych w Przedszkolu i Szkole Podstawowej z udziałem policjanta z Posterunku Policji w Kadzidle - asp. Mariusza Święckiego i Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - asp. Wojciecha Rydla. Tematem spotkań było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, szkole i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypominali podstawowe zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podarowali również dzieciom opaski odblaskowe, które zostały wykorzystane w przemarszu.

Strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle - druh Michał Kaczyński rozmawiał z najmłodszymi, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
 23  24  25 26 27 28 29
 30 31  1  2  3  4  5