eOstroleka.pl
Region,

Uczniowie z ekonomika w Sejmie. Poseł Grabowski wręczył medal

REKLAMA
zdjecie 7237
REKLAMA
zdjecie 7237
Posłuchaj

13 marca delegacja uczniów z ekonomika w Ostrowie Mazowieckim odwiedziła Sejm RP. Wizytę zorganizował poseł Marcin Grabowski, który wręczył medal sejmowy nauczycielce historii i języka polskiego Urszuli Zadrodze za wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą.

Młodzi ostrowianie mieli okazję zobaczyć polską demokrację od środka. 13 marca delegacja uczniów z ostrowskiego ekonomika odwiedziła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wizytę zorganizował poseł Marcin Grabowski, reprezentujący okręg siedlecko-ostrołęcki.

Wizyta miała szczególny wymiar - poseł Grabowski wręczył medal sejmowy Urszuli Zadrodze, nauczycielce historii i języka polskiego, opiekunce samorządu uczniowskiego. Wyróżnienie przyznano za wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą. Delegacji towarzyszył dyrektor szkoły Bogusław Konrad.

Rozmowy o Polsce z młodym pokoleniem

Poseł Grabowski nie ukrywa, że wizyta była dla niego ważnym przeżyciem. Podkreśla wartość bezpośredniego kontaktu parlamentarzystów z młodymi ludźmi i rozmów o Polsce, jej historii i przyszłości.

- Dziękuję za budujące rozmowy o Polsce z młodym pokoleniem - napisał poseł po wizycie.

Tego typu wyjazdy do Sejmu to dla uczniów bezcenna lekcja obywatelska - okazja, by zobaczyć na własne oczy, jak funkcjonuje izba niższa parlamentu, porozmawiać z posłem i poczuć się częścią wspólnoty, którą tworzą wszyscy obywatele.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×