eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Uczniowie z Laskowca finalistami ogólnopolskiego konkursu „Szkoła Marzeń” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
fot. Gmina Rzekuńfot. Gmina Rzekuń
REKLAMA

13 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laskowcu zakwalifikowało się do ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego „Szkoła Marzeń” organizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w siedzibie polskiego parlamentu w Warszawie.

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno–literackim pod hasłem „Szkoła Marzeń”. Uczestnicy konkursu mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić w dowolnej formie, plastycznej czy literackiej.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników z całej Polski, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie. Zdaniem organizatorów prace zgłoszone na konkurs mogą się stać cenną wskazówką i inspiracją dla osób związanych z edukacją.

Uczniowie SP w Laskowcu zgłosili do konkursu 6 prac literackich i 19 prac plastycznych. Zostały przekazana do biura poselskiego Andrzeja Kani. Po przeprowadzonych eliminacjach okręgowych do finału zakwalifikowano z nich 4 prace literackie i 9 prac plastycznych. Finaliści wraz z opiekunami, Joanną Jezior i Urszulą Majkowską zostali zaproszeni na ogłoszenie wyników ogólnopolskich do siedziby Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Finalistami konkursu „Szkoła Marzeń” zostali:
w kategorii prac plastycznych:
- Natalia Jakacka, uczennica klasy I
- Oliwia Kaczmarczyk, uczennica klasy I
- Rozalia Groda, uczennica klasy I
- Alicja Rzepa, uczennica klasy I
- Zofia Próchnicka, uczennica klasy II
- Maja Piechocińska, uczennica klasy IV
- Emila Kowalczyk, uczennica klasy V
- Magdalena Opęchowska, uczennica klasy VI
- Dominika Prusaczyk, uczennica klasy VI

w kategorii prac literackich:
- Krzysztof Kalenik, uczeń klasy II
- Inga Perzanowska, uczennica klasy VI
- Dominika Misiak, uczennica klasy VI
- Izabela Duszak, uczennica klasy VI

Pobyt w sejmie uczniowie rozpoczęli od Sali Kolumnowej, gdzie zostali powitani przez parlamentarzystów. Przed wejściem do sali każdy uczestnik konkursu został obdarowany drobnymi upominkami. Następnie przedstawiciele ambasad Iranu, Łotwy i Słowenii mówili o swoich krajach, a także o obowiązujących w nich systemach szkolnictwa.

Po przemówieniach zostały ogłoszone wyniki konkursu, a laureatom wręczono nagrody i dyplomy. Po zasadniczej uroczystości goście zostali podzieleni na grupy, które kolejno spotykały się z parlamentarzystami wręczającymi im dyplomy za udział w konkursie. Uczniom szkoły w Laskowcu dyplomy wręczała senator prof. Alicja Chybicka.

Następnie pod opieką przewodnika uczniowie zwiedzili Sejm i Senat. W Sali Plenarnej Senatu RP wzięli udział w głosowaniu zasiadając na fotelach Senatorów RP. W Sali Sejmowej poznali historię tego miejsca, zapoznali się z układem sali i dowiedzieli się, które fotele zajmują Prezydent RP oraz przedstawiciele poszczególnych partii.

fot. Gmina Rzekuńfot. Gmina Rzekuń
fot. Gmina Rzekuńfot. Gmina Rzekuń
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×