eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego ze stypendiami Prezesa Rady Ministrów [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 886
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

19 uczniów z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez Premiera. Otrzymują je uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Otrzymuje je uczeń, który: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre.

W roku szkolnym 2013/2014 Prezes Rady Ministrów przyznał 3.786 stypendiów.

W tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 44 uczniom z terenu byłego województwa ostrołęckiego.

Lista nagrodzonych z powiatu ostrołęckiego:
1. Wioleta Zakrzewska – uczennica kl. III Liceum Ogólnokształcące w Łysych. Średnia ocen 5,1.
2. Mateusz Sendrowski – uczeń kl. II Technikum w Baranowie. Średnia ocen 4,76. Uczestnik wielu konkursów: ekologicznym „Zielono mi”, wiedzy o powiecie ostrołęckim, informatycznym, przedsiębiorczości „Innowacje technologiczne w agrobiznesie”.
3. Mariusz Zalewski – uczeń kl. IV Technikum w Czerwinie. Średnia 4, 86. Uczestnik wielu konkursów przedmiotowych.
4. Anna Kapuścińska – uczennica klasy IV Technikum w Goworowie. Średnia ocen 5,11. Uczestniczka wielu konkursów.
5. Magdalena Szabłowska - uczennica klasy II Technikum w Troszynie. Średnia ocen 5,30.  Uczennica  aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, bierze udział w konkursach, olimpiadach międzyszkolnych oraz promuje szkołę w środowisku lokalnym.
6. Dominik Deptuła - uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu. Uzyskał najwyższą średnią w szkole - 5,35 w tym oceny celujące z siedmiu zajęć edukacyjnych oraz wzorową ocenę zachowania.
7. Maria Grudziądz - uczennica Technikum w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu. Uzyskała najwyższą średnią w szkole - 4,94, w tym oceny celujące z dwóch zajęć edukacyjnych oraz wzorową ocenę zachowania.
8. Magdalena Cichocka - uczennica klasy IV Technikum w Kadzidle.Uzyskała najwyższą średnią w klasie - 5,33 i bardzo dobre zachowanie. Pracowita, sumienna. Finalistka Krajowego Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie.
9. Magdalena Orzołek - uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Kadzidle. Uzyskała średnią ocen - 5,33 i wzorowe zachowanie. Pracowita, odpowiedzialna. Godnie reprezentowała naszą szkołę na Obozie Wojskowo-Policyjnym

Lista nagrodzonych z Ostrołęki:
1. Katarzyna Borucka - V LO.
2. Natalia Maksiak - I LO.
3. Karolina Pędzich - II LO.
4. Gabriela Leszka - III LO.
5. Tomasz Wojciech Żukowski - Liceum Klasyczne.
6. Marlena Walczak - II SLO.
7. Krzysztof Kośnik - Technikum nr 1.
8. Paweł Polkowski - Technikum nr 2.
9. Paulina Dawid - Technikum nr 3.
10. Karolina Ropiak - Technikum nr 4.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×