2016-04-11T14:55:37+02:00 eOstroleka.pl 10 0 3 3.3
Ostrołęka,

Uczniowie ZSZ nr 1 na targach Motor Show i w wytwórni piwa [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
2
0
Delegacja uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce wzięła udział w tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych Motor Show 2016 odbywających się w Poznaniu. Dodatkowo młodzież zwiedziła także fabrykę autobusów miejskich oraz wytwórnię piwa.

Wycieczka do Poznania odbywała się w dniach 1 i 2 kwietnia. Pierwszym punktem bogatego programu była wizyta w fabryce Solaris Bus & Coach S.A. – polskiego producenta pojazdów komunikacji miejskiej, mieszczącej się w Bolechowie-Osiedlu pod Poznaniem. Ta nowoczesna firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji autobusów miejskich, międzymiastowych oraz turystycznych, a w jej ofercie znajdują się również trolejbusy i tramwaje. O innowacyjności produktów Solarisa świadczy opracowany w 2006 r. pierwszy w Europie autobus z napędem hybrydowym, w 2012 12-metrowy autobus elektryczny oraz eksport produktów do 26 państw europejskich, a także wymagającego rynku ZEA. Autobusy tej firmy są również doskonale znane mieszkańcom Ostrołęki, gdyż od lat bezawaryjnie wożą mieszkańców naszego miasta, a od 2015 r. dwa egzemplarze o napędzie elektrycznym dodatkowo dbają o czystość miejskiego powietrza.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Browaru Lech, który jest jednym z zakładów Kompanii Piwowarskiej S.A.. Prześledzenie całego procesu produkcji uświadomiło uczniom „metalówki”, jak skomplikowanym pod względem technicznym, technologicznym i jednocześnie długotrwałym jest proces warzenia piwa.

Wieczór to już tradycyjnie rekreacja w kompleksie basenów Tremy Maltańskie, pozwalająca zrelaksować się po całym dniu i przygotować do kolejnego etapu wycieczki i jej głównego punktu, jakim były największe w tej części Europy targi Motor Show.
Wypełnione po brzegi przez wystawców hale i niezliczone tłumy odwiedzających spowodowały, że tegoroczne targi pod tym względem przebiły zeszłoroczne. Propozycje oferowanych przez wystawców pojazdów obejmowały ich cały przekrój - od miejskich czy kompaktowych aut dla szerokiego grona nabywców, przez limuzyny klasy średniej i modele segmentu premium, aż po samochody z najwyższej półki. Poza samochodami oferowanymi w salonach i premierami można było obejrzeć również unikalne modele koncepcyjne, samochody wyczynowe oraz kampery. Nie zabrakło wystawy najnowszych motocykli i skuterów, które z uwagi na porę roku oraz zmiany w przepisach zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem.

Tłumy zgromadziła ekspozycja „ Z ziemi włoskiej do Polski”, stworzona na 85 rocznicę obecności marki Fiat w Polsce. Zaprezentowano modele sprzed licencji, np.  Fiat 509 Sport z 1926 roku, gamę Fiatów z lat 60-tych, w tym Fiat-a 500, 600, Multiplę oraz piękne kabriolety 1200 i 1500 zaprojektowane przez Pininfarinę. Nie mogło oczywiście zabraknąć przepięknie odnowionego Polskiego Fiata 126p z 1975 r., samochodu, który tak naprawdę zmotoryzował Polskę. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa Custom festival, na której zaprezentowano kilkadziesiąt motocykli zmodyfikowanych przez swoich właścicieli. Niektóre z nich to prawdziwe jeżdżące dzieła sztuki, które nie często widuje się na drodze. Pokazy stuntu motocyklowego, driftu, tuningu czy car audio także gromadziły rzesze zwiedzających.

W tym roku równolegle z Targami Motor Show obywały się Targi Techniki Motoryzacyjnej, na których dużo miejsca poświęcono diagnostyce, wyposażeniu warsztatów i stacji diagnostycznych, myjni samochodowych oraz pracowni szkolnych, prezentując sprzęt pomocny w procesie nauczania przedmiotów samochodowych, ułatwiający poznanie budowy i działania poszczególnych układów w tych pojazdach.

Bogaty i ciekawy program imprezy, rzesze wystawców i licznie przybyli zwiedzający stworzyli niezwykłą i niezapomnianą atmosferę tego motoryzacyjnego święta powodując, że powoli zaczynamy myśleć już o przyszłorocznej edycji i niespodziankach, jakie przygotują dla nas organizatorzy i wystawcy.

Opiekę nad młodzieżą podczas wycieczki sprawowali panowie Leszek Szymaniewski, Grzegorz Gałka i Zbigniew Zęgota.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 1
 2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30  1  2  3  4  5  6