eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie ZSZ nr 2 ukończyli obóz szkoleniowy na poligonie w Bemowie Piskim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ZSZ nr 2 w Ostrołęcefot. ZSZ nr 2 w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 5807
Uczniowie klas trzecich o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce ukończyli obóz szkoleniowo-wypoczynkowy odbywający się na poligonie w Bemowie Piskim.

Uroczyste zakończenie obozu odbyło się w czwartek, 7 maja na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim. Wzięli w nich udział przedstawiciele ZSZ nr 2, żołnierze i pracownicy cywilni OSPWL. Było to historyczne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, ponieważ uczniowie biorący udział w obozie jako pierwsi rozpoczynali naukę w klasach o profilu wojskowym.

Przez trzy lata nauki młodzież wzbogaciła swoją wiedzę m.in. podczas szkoleń z zakresu: strzeleckiego, inżynieryjno-saperskiego, medycznego, przeciwpożarowego. Została zapoznana także z budową i eksploatacją uzbrojenia  i sprzętu wojskowego, powszechną obroną przeciwlotniczą czy zabezpieczeniem logistycznym. Zajęcia, które uczniowie odbywali podczas obozów, wzbogacały i uatrakcyjniały wiedzę zdobywaną w szkole.

Zaświadczenia uczestnicy obozu otrzymali z rąk Komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie – ppłk. Jarosława Wyszeckiego.
REKLAMA
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8  9  10 dk11 dk12  13
 14  15  16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×