zdjecie 7954
zdjecie 7954
zdjecie 7954
2021-10-07T14:04:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ulica Celna jak zapomniane peryferia. Interweniuje rada osiedla

REKLAMA
REKLAMA
0
0
3

Rada Osiedla Witosa wystąpiła z wnioskiem do władz miasta w sprawie włączenia budowy ulicy Celnej do budżetu miasta oraz usunięcia zagrażających drzew rosnących wzdłuż tej ulicy. Jest już odpowiedź prezydenta miasta.

Rada Osiedla Witosa występując w imieniu mieszkańców ulicy Celnej a także użytkowników tejże ulicy, którzy zwrócili się do rady prosząc o interwencję w sprawie dla nich pierwszoplanowej. Po zapoznaniu się z problemami wynikającymi ze stanem nawierzchni jezdni jak i chodników ulicy, można stwierdzić, że to jedna z najbardziej zaniedbanych ulic miasta. O ile nam wiadomo, projekt przebudowy byt już gotowy 6 lat temu, lecz nie został zrealizowany do dnia dzisiejszego. Ulica znajduję się blisko centrum miasta a swoim wyglądem przypomina zapomniane peryferia. A co najważniejsze, stan nawierzchni jezdni i chodników bezpośrednio zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców i jest niewątpliwe dużym problemem. Bardzo ciężko jest mieszkać w takich warunkach, dlatego prosimy o włączenie budowy ulicy Celnej do budżetu miasta

- napisał we wniosku przewodniczący zarządu osiedla Witosa Jakub Żmudziński.

Do wniosku dołączona została lista poparcia budowy ulicy Celnej. - Dodatkowo chcemy prosić o szybką interwencję w sprawie drzew rosnących na chodniku ulicy Celnej, które zagrażają linią energetycznym. Przy jednym z drzew widać zwisające nieosłonięte przewody, które mogą być pod napięciem - dodał przewodniczący Żmudziński.

Władze miasta udzieliły już odpowiedzi na to pismo.

- Nawiązując do wniosku Rady Osiedla Witosa, dotyczącego uwzględnienia w budżecie miasta budowy ulicy Celnej informuję, że obecnie Miasto nie posiada środków finansowych na wykonanie kompleksowej przebudowy tej ulicy. W sprawie remontu nawierzchni ulicy wpłynął również wniosek Zarządu Energa Serwis Sp. z o.o. Miasto Ostrołęka zaproponowało Spółce współpracę przy realizacji inwestycji, polegającą na sfinansowaniu opracowania dokumentacji projektowej, a następnie partycypację w kosztach przebudowy ulicy Celnej (obecnie Miasto oczekuje na odpowiedź). W związku z powyższym realizacja przedmiotowej inwestycji będzie rozpatrywana przy planowaniu budżetu na lata następne - odpowiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, dodając:

W sprawie drzew rosnących na chodniku przy ul. Celnej informuję, że przeprowadzono wizję lokalną i stwierdzono zasadność usunięcia 5 drzew. Miasto Ostrołęka wystąpi do Marszałka Województwa Mazowieckiego z wnioskiem o zezwolenie na usunięcie przedmiotowego drzewostanu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×