eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ulica Starowiejska czeka na chodniki

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
ul. Starowiejska /fot. googleul. Starowiejska /fot. google
REKLAMA

Mieszkańcy ul. Starowiejskiej w Ostrołęce wciąż czekają na wykonanie ciągów pieszych. Brak chodników doskwiera mieszkańcom, którzy mają nadzieję, że przekładana inwestycja w końcu doczeka się realizacji. Zyskali oni poparcie radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak, złożyła ona w tej sprawie interpelację do prezydenta Janusza Kotowskiego.

Radna PiS zwróciła się do prezydenta z prośbą o zabezpieczenie środków na wykonanie ciągów pieszych przy ul. Starowiejskiej. Jak zaznaczyła, temat ten powracał wielokrotnie podczas zebrań rad osiedlowych oraz w jej poprzednich interpelacjach. - Jednak inne pilne potrzeby spowodowały przesunięcie w czasie przedmiotowej inwestycji - stwierdziła radna.

W swojej interpelacji radna Żebrowska-Rosak podkreśliła, że brak chodnika przy ulicy Starowiejskiej negatywnie wpływa na bezpieczeństwo pieszych poruszających się w tym obszarze, szczególnie dzieci uczęszczających do szkoły. Z pewnością jest to jedna z pilniejszych potrzeb osiedla Stacja, lecz w chwili obecnej nie ma jeszcze oficjalnej odpowiedzi prezydenta Janusza Kotowskiego na pismo radnej.

Poparła ją natomiast Rada Osiedla Stacja, która w swoim wniosku do prezydenta również zawarła budowę chodnika przy Starowiejskiej na liście pilnych inwestycji. - Ulica ta wiedzie do przychodni zdrowia. Jeżdżą nią autobusy MZK, a w pasie drogowym parkują samochody osobowe. Niebezpieczeństwo dla ruchu pieszych - uzasadnili radni ze Stacji.

Odpowiedź prezydenta Janusza Kotowskiego na interpelację radnej Żebrowskiej-Rosak nadejdzie w ciągu 14 dni.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×