eOstroleka.pl
Ostrołęka,

“Ulicami wspomnień” wracają z opowieściami o legendach i mitach z kurpiowskiej Czarni [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Realizowany od około 10 lat projekt “Ulicami wspomnień” tym razem poświęcono gminie Czarnia. Poruszono kwestie niesamowitych historii i legend związanych z tą kurpiowską wsią, a jako tło do rozmów posłużył film autorstwa Jakuba Kaczyńskiego “Legendy gusła i mity z gminy Czarnia”

W ramach cyklu spotkań realizowanych pod nazwą “Ulicami wspomnień” rozmawiano dotychczas o różnych ciekawych miejscach dawnej i obecnej Ostrołęki. Przez około 10 lat, bo od tak dawna realizowano cykl poruszono wiele ciekawych kwestii interesujących mieszkańców, historyków i badaczy regionu. Podczas spotkań prezentowano archiwalne fotografie, omawiano jak dane miejsce zmieniało się na przestrzeni czasu, jak było postrzegane dawniej i jak wspomina się je dziś. Spotkania odbywały się zwykle w Klubie “Przy Studziennej”. Niestety cykl przerwała niedawna pandemia.

W piątek, 17 listopada, po wielomiesięcznej przerwie “Ulicami wspomnień” wraca do kalendarza wydarzeń kulturalnych. Spotkanie poświęcono ciekawemu tematowi, który w swoim najnowszym filmie poruszył Jakub Kaczyński. Film zatytułowany “Legendy gusła i mity z gminy Czarnia” porusza kwestie niesamowitych historiach opowiedzianych przez mieszkańców tej kurpiowskiej wsi.

Spotkanie odbyło się w Klubie Lokator działającym przy Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×