2014-02-17T14:16:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ulice Berlinga, Madalińskiego i Pileckiego do przebudowy jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9902
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Jeszcze w tym roku gruntowną przebudowę przejdą trzy kolejne ulice na osiedlu Centrum, w tym jedna z najważniejszych i obecnie najbardziej zniszczona, czyli ulica Berlinga. Dodatkowo wyremontowane zostaną także ulice Madalińskiego i Pileckiego.

Jak powiedział nam Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki, remonty ulic Berlinga, Madalińskiego i Pileckiego planowane były już w ubiegłym roku, jednak opóźnienia Ostrady przy przebudowie ulicy Sikorskiego spowodowały, że inwestycje zostały wstrzymane.

- Obawialiśmy się totalnego paraliżu komunikacyjnego na osiedlu Centrum. Gdyby na remont ulicy Berlinga nałożyły się opóźnione prace prowadzone przez firmę Ostrada na ulicy Sikorskiego, osiedle zostałoby sparaliżowane i uniemożliwilibyśmy mieszkańcom tej części miasta dowiezienie dzieci do szkół czy dotarcie do pracy. Z chwilą gdy Ostrada zakończy prace na ulicy Sikorskiego, ruszymy z przetargami w pierwszej kolejności na ulice Pileckiego i Madalińskiego, a następnie na ulicę Berlinga – powiedział nam wiceprezydent Stańczyk.

W ramach prac gruntowną przebudowę przeszłaby ulica Berlina na całej jej długości oraz ulica Pileckiego od skrzyżowania z ulica Sikorskiego do Berlinga oraz ulica Madalińskiego na odcinku od Berlinga do drogi dojazdowej prowadzącej do mini obwodnicy.

Zanim jednak ulice zostaną wyremontowane niezbędne jest przygotowanie wszelkiej dokumentacji wraz z uwzględnieniem planów inwestycyjnych innych firm i instytucji, które będą przeprowadzały ewentualne prace związane z koniecznością wykonania wykopów i prac ziemnych, a więc remonty wodociągów, infrastruktury telefonicznej czy telewizyjnej. Inwestorzy mogą zgłaszać swoje prace, które uwzględnione zostaną w dokumentacji projektowej.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×