zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2018-08-23T15:31:22+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Umowa na Multicentrum podpisana! Okolice dworca PKP przejdą metamorfozę [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
4
4
18

W budynku dworca PKP w Ostrołęce odbyło się dziś podpisanie umowy na nowoczesne Multicentrum, które dofinansowane będzie w 90 procentach z funduszy unijnych. Umowę prezydent Ostrołęki podpisał z Adamem Hamryszczakiem - podsekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Multicentrum na dworcu

Adam Hamryszczak w swojej pracy w resorcie inwestycji i rozwoju zajmuje się m.in.: Programem Polska Wschodnia, koordynacją Regionalnych Programów Operacyjnych oraz programami Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Dziś mógł odwiedzić budynek, który wkrótce ma zmienić się nie do poznania. Dość mizernie wyglądający dworzec kolejowy ma zostać zmieniony w nowoczesne multicentrum.

Projekt dotyczy powstania Centrum Kompetencji Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych w Ostrołęce. Na parterze powstaną laboratoria: eksperymentu, Multinauka, Multisztuka, Multimuzyka, Multitechnika, Multirobotyka, K-FIRST, sala konferencyjna oraz inne pomieszczenia do obsługi użytkowników Multicentrum. Na piętrze rozmieszczone zostaną pracowanie oparte na technologii Lego. Będą to pracownia kreatywności, programowania gier, robotyki i programowania i sztuki oraz inne pomieszczenia do obsługi użytkowników. Wszystko to ma powstać w ciągu 27 miesięcy.

Dla kogo przeznaczone będzie multicentrum? Z oferty centrum będą mogły korzystać dzieci i młodzież, dorośli powyżej 60 roku życia, osoby niepełnosprawne: ruchowo, sensorycznie i intelektualnie, nauczyciele- instruktorzy którzy będą zdobywać kompetencje w zakresie edukacji cyfrowej. Do jego obsługi zatrudnionych zostanie osiem nowych osób. Wartość projektu to 1 681 227,55 euro, z czego 90% to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Strategii Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś- Ukraina 2014 -2020.

Zatrzymać młodzież

Poczekalnia na dworcu PKP w Ostrołęce na przyjazd ważnego gościa z Warszawy zmieniła się nie do poznania. Zamknięta była od dwóch dni. Zamontowano eleganckie zasłony, rozstawiono krzesełka, przygotowany był projektor multimedialny oraz banery z wizerunkiem multicentrum.

Przybyli też goście - przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, dyrektorzy ostrołęckich szkół czy parlamentarzyści z ziemi ostrołęckiej. Najważniejszy był jednak przedstawiciel rządu. Podsekretarz stanu Adam Hamryszczak mówił, że takie miejsce ma służyć zatrzymaniu młodych ludzi w mniejszych ośrodkach.

- Mam nadzieję, że takie projekty to będą kotwice, które zatrzymają w tych ośrodkach miejskich ludzi młodych. Ludzi, którzy w ostatnich latach bardzo często emigrowali do większych miast i za granicę. Tego typu projekt wzmacnia najważniejsze kompetencje. Tego typu projekty przyczyniają się do tego, żeby młodzi ludzie zostawali w miejscowościach takich jak Ostrołęka - mówił.

Podpisanie umowy odbyło się 23 sierpnia br. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×