2022-06-15T22:49:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9145
REKLAMA
1
0
1

Seniorzy uczący się w ramach Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki 2021/22. Uroczystość odbyła się w Ostrołęckim Centrum Kultury. Był to czas podsumowania zdobytych przez ostatnie miesiące umiejętności.

W roku akademickim 2021/22 słuchacze Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w wielu interesujących zajęciach, m.in. z gimnastyki relaksacyjnej, zumby, jogi, zajęć z tańca, zajęć plastycznych, komputerowych. Uczyli się też języków obcych. Odbywały się wykłady, na których przybliżano wiedzę z różnych dziedzin: kultury, muzyki, teatru, malarstwa, literatury, a także historii, spraw społecznych, turystyki czy profilaktyki zdrowotnej. W roku akademickim 2021/22 odbyło się 28 wykładów. Słuchacze zapoznali się m.in. z historią ostrołęckiego Klasztoru, usłyszeli o polskiej szkole plakatu, jak również historię powstania kina.

Słuchacze OUTW dwa razy wyjeżdżali do teatrów, ale również na wypoczynek w Karkonosze, w tym wyjeździe uczestniczyło 27 osób. W maju 40-osobowa grupa słuchaczy uczestniczyła z kolei w 2-tygodniowym turnusie zdrowotnym w Łebie. Uczestnicy zajęć OUTW pokazują, jak są kreatywni, a tworzone relacje przekształcają się w przyjaźnie.

- Dajcie przykład innym seniorom z naszego miasta, że wśród Was można znaleźć wiele pasji, wiele zainteresowań. Przed nami wakacje. Liczę, że te 206 osób, które jest na liście słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w październiku zmieni się w górę, będzie to większa liczba. W takiej gromadce będzie łatwiej i przyjejmniej pewne rzeczy realizować - powiedział dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Tadeusz Wiśniewski.

Wiceprezydent Ostrołęki Anna Gocłowska złożyła gratulacje zaliczenia roku akademickiego 2021/22, jak również rozwoju. - Podziwiałam państwa chór na Senioradzie i to był najlepszy kawałek Seniorady, przyjemnie się państwa słuchało. To wzbudza podziw - wskazała wiceprezydent.

Jolanta Strzelecka, przewodnicząca samorządu słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podziękowała osobom, bez których OUTW nie mógłby działać tak prężnie - Tadeuszowi Wiśniewskiemu, Urszuli Sękowskiej i Dorocie Andrzejczyk. Podziękowania otrzymali również wykładowcy, którzy uczyli ostrołęckich seniorów: Aleksandra Nowak, Wanda Piersa, Barbara Pietrzak, Barbara Saniewska-Cichoń, Teresa Wysocka, Anna Romejko, ks. Zdzisław Grzegorczyk, Jan Mironczuk, Jerzy Kijowski, Tadeusz Żebrowski, Ryszard Makowski, Zenon Kowalczyk, Krzysztof Augustyniak i Sławomir Lis.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na część artystyczną, podczas której seniorzy zaprezentowali swoje talenty.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×