eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Upały i susza przyczyniły się do pięciu kolejnych pożarów

REKLAMA
zdjecie 3866
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Aż pięciokrotnie minionej doby ostrołęccy strażacy wyjeżdżali do pożarów lasów czy traw na nieużytkach, do których bez wątpienia przyczyniła się przetaczająca się przez cały region fala upałów powodująca suszę.

Do pierwszego z pożarów doszło około godziny 15:00 przy ulicy Łęczysk w Ostrołęce. Płonął tu las na powierzchni około 7 arów. Do udziału w akcji gaśniczej zadysponowane zostały trzy zastępy JRG PSP Ostrołęka oraz OSP Dzbenin. Kilka godzin później również w Ostrołęce jeden zastęp strażacki gasił płonące przy ulicy Koszarowej krzaki, a już nad ranem przy ulicy Legionowej zgłoszono pożar trawy, do którego zadysponowano jeden zastęp JRG PSP.

Pożary spowodowane suszą zanotowano także w powiecie ostrołęckim. W miejscowości Klimki (gmina Kadzidło) na jednej z posesji zapaliły się bele siana. Do akcji gaśniczej zadysponowano pięć jednostek strażackich z Ostrołęki, Kadzidła, Wachu, Lipnik oraz Wydmus. Kolejny pożar zgłoszono w miejscowości Dzbenin. Trzy zastępy straży pożarnej gasiły płonącą na nieużytkach trawę.

Łącznie w akcje gaśnicze zaangażowanych było wczoraj 14 jednostek zarówno państwowej jak i ochotniczej straży pożarnej.

Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15  16 dk17  18  19 dk20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×