eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uratowały życie mężczyzny! Dziś odebrały podziękowania od komendanta

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. KMP w Osrołęcefot. KMP w Osrołęce
REKLAMA

Dziś Komendę Miejską Policji w Ostrołęce odwiedzili wyjątkowi goście. Mowa tu o mieszkankach Ostrołęki, których przytomna reakcja uratowała życie mężczyźnie, który wpadł do Narwi.

W dniu 10 kwietnia wieczorem mieszkanki Ostrołęki zareagowały na sytuację zagrożenia życia innego człowieka i zawiadomiły policję. Dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał dramatyczne zgłoszenie od kobiety, której córka usłyszała krzyki o pomoc dobiegające z okolicy rzeki – „pomocy, ratunku”. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy wspomagali działania straży pożarnej. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem, mężczyzna został uratowany.

Dzisiaj bohaterki tej historii zostały zaproszone do siedziby ostrołęckich policjantów. W ich imieniu listy gratulacyjne oraz upominki w imieniu własnym oraz Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce insp. Mirosława Olszewskiego złożył Paniom jego I Zastępca podinsp. Andrzej Rydzewski, który pogratulował ostrołęczankom właściwej reakcji i podkreślił wzorową postawę jaką się wykazały.

Jak pokazała powyższa sytuacja szybkie zgłoszenie to szybka reakcja służb ratunkowych i większa szansa na to, że podjęte działania zakończą się sukcesem. Kierujemy więc apel do mieszkańców, aby w przypadku kiedy są świadkami podobnych zdarzeń nie byli bierni i powiadamiali o nich dzwoniąc na numer alarmowy 112.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×