eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uroczyste otwarcie bursy regionalnej (ZDJĘCIA, WIDEO)

REKLAMA
REKLAMA

fot. Urząd Miasta
Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie bursy regionalnej. Od tej pory internat przy ul. Traugutta jest otwarty nie tylko dla słuchaczy Zespołu Kolegiów Nauczycielskich, ale także uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu Ostrołęckiego.

Nowa elewacja, wyremontowane i umeblowane pokoje, w pełni wyposażona kuchnia tak dziś wygląda Bursa Regionalna w Ostrołęce. Miejsca w pokojach 1, 2, 3 i 4-osobowe starczy w sumie dla 200 lokatorów. Środki na ten cel w wysokości ok. 2 mln zł przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Każdy pokój wyposażony został w nowe meble oraz dostęp do Internetu, z którego mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać. Na wszystkich kondygnacjach budynku znajdują się nowocześnie urządzone łazienki z kabinami prysznicowymi oraz pralnia i suszarnia. Do dyspozycji lokatorów będzie także kuchnia wyposażona  m.in. w: lodówki, kuchnie mikrofalowe czy bezprzewodowe czajniki. W Bursie znajdują się także pokoje do wypoczynku, do cichej nauki oraz pracownie komputerowe. Miłośnicy sportu będą mogli skorzystać z boiska do piłki siatkowej i nożnej.    

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Halina Ambroziak, dyrektor bursy, Janusz Kotowski, prezydent, profesor Janusz Gołota, Przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego  oraz Marian Krupiński, Przewodniczacy Sejmiku Mazowieckiego.
Uroczystości uświetnił występ zespołu Kurpianka z Kadzidła. Już wkrótce wideo!

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×